23 Haziran Murat Usanmaz Konseri

Konser

murat-usanmazTarihler: 23 Haziran 2016 Perşembe ~ 24 Haziran 2016 Cuma 23 Haziran 20:00 – 24 Haziran 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: – Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu İstanbul
Telefon: 0212 252 35 00-01
Faks: 0212 245 12 28
Web: http://www.akbanksanat.com
E Posta: akbanksanat@akbank.com

Murat Usanmaz, 24 Haziran’da Akbank Sanat’ta müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir gitaristin hatıra defteri.. “Her şey başlar önce düş ile.. ”

Çalışmalarına İspanya’da devam eden Usanmaz İstanbul’da dünyaya geldi. Profesyonel yardım almadan kendi kendine gitar çalmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümü’nden mezun olduktan sonra Paris l’École Normale de Musique’de konsertistlik okudu. Çin, Cezayir, Almanya, Fransa, İspanya, Finlandiya, İtalya, Türkmenistan ve Türkiye’nin birçok yerinde konserler verdi. Paris’teki “Prodige-art” Uluslarası Klasik Gitar Yarışması’nda üçüncü oldu.

Paco de Lucía’nın vefatı üzerine bestelediği “Adiós Maestro” eserinin dünya prömiyerini Uluslarası Sevilla Gitar Festivali’nde Paco de Lucía anısına yapılan konserde gerçekleştirdi. Cemal Reşit Rey’in gitar konçertosunu ilk seslendiren Türk gitarist olmasının yanı sıra birçok eserin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Ispanya’da “Bach’tan Paco’ya Gitar..” solo gitar Cd’sini ve Türkiye’de tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan “Yol” albümünü çıkarttı.

Klasik müzik konserleri ve resitallerinin yani sıra İspanyol ve Türk müzisyenlerden oluşan “Flamenco de Anatolucía” projesinde flamenko, Türk müziği ve caz öğelerini kendi bestelerinde birleştirmekte ve grubuyla tüm dünyada konserler vermektedir. Usanmaz, gitar tıngırdatmaktan virtüözlüğe uzanan yolu, hayatı sorgulamanızı sağlayacak bir kişisel gelişim seminerindeymişçesine, esprili bir dille anlatırken, gitar ve flamenko repertuvarının seçkin örneklerini çalıyor.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.