7 yeni film vizyonda

Anadolu Yakası, ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avrupa Yakası, İSTANBUL, SİNEMA, Sinema Haberleri

‘Maskeli Süvari’, ‘Acil Arama’, ‘New York’ta 2 Gün’, ‘Sadece Tanrı Affeder’, ‘Süperstar’, ‘Cinnet’ ve haftanın tek yerli yapımı ‘Komik Bir Aşk Hikayesi’ ile birlikte bu hafta 7 yeni film vizyonda.

İSTANBUL – Bu hafta 1’i yerli 7 film vizyona girdi.

‘MASKELİ SÜVARİ’
Heyecan verici, neşeli ve aksiyon dolu bir macera filmi olan ”Maskeli Süvari” ile ünlü maskeli kahraman, taze bir yorumla yeniden izleyici karşısına çıkıyor.

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer’ın üstlendiği, yönetmenliğini ise “Karayip Korsanları” serisinden tanınan Gore Verbinski’nin yaptığı, başrollerini Johnny Depp, Armie Hammer ve Tom Wilkinson paylaştığı filmin konusu şöyle:

”Kızılderili ruhani savaşçı Tonto ve hukuk adamı John Reid, birbirlerine zıt iki karakterdir, fakat yolsuzluk ve açgözlülükle savaşmak için bir araya gelmek durumunda kalmışlardır. Tonto, John Reid’in bir kanun adamından, adalet sağlayan bir efsaneye dönüşmesini sağlayan hikayeleri yeniden saymaktadır. Kaçak bir trenin içinde birçok kahramanlık sürprizi ve eğlenceli sürtüşmeler eşliğinde ikili birlikte çalışmayı öğrenmek zorunda kalacaktır.”

‘SADECE TANRI AFFEDER’
Nicolas Winding Refn ve Ryan Gosling’in “Drive” filminden sonraki yeni projeleri olan ”Sadece Tanrı Affeder”, aksiyon ve şiddet dolu bir intikam hikayesi olarak nitelendiriliyor.

Filmde, 10 yıl önce bir cinayet işleyen Julian şimdilerde sürgündedir ve Bangkok’ta yaşamaktadır. Burada görünürde kardeşi Billy ile bir boks kulübü işleten Julian, esas gelirini buradan yürüttüğü uyuşturucu ağından kazanmaktadır. Güzel zamanlar, kardeşi Billy’nin genç bir kızı öldürmesiyle sona erer. Julian, kardeşini öldürenlerin peşine düşerek intikam arayışına çıkar. İntikam meleğini hedef aldığı bu savaş, başta sadece iki kişinin yer alacağı, sonrasındaysa sadece bir tanesinin hayatta kalabileceği türden olacaktır.

‘ACİL ARAMA’
Televizyonda gerilim türündeki işleriyle tanınan Brad Anderson’un yönetmenliğini üstlendiği ”Acil Arama” filminin başrolünde, Oscar ödüllü oyuncu Halle Berry yer alıyor.

Berry’nin 911 Acil yardım hattında santral görevlisi olarak çalışan bir kadını canlandırdığı filmin konusu şöyle:

”Merkezi arayan genç bir kızın sesi, evine zorla giren biri olduğunu ve hayatının tehlikede olduğunu söyler. Jordan, ekipler evi tespit edip kızı kurtarmaya gidene dek telefonda katili oyalamaya karar verir. Tüm çabalarına rağmen Jordan başarısız olur ve genç kız hayatını kaybeder. Ancak olayın arka planı daha karmaşıktır. Bu cinayet ve birbirini takip eden olayların bir seri katilin işi olduğu ortaya çıkar. Bu arada, yaşadığı kabustan dolayı Jordan’ın psikolojisi tamamen alt üst olmuştur. Aradan zaman geçer ve 911’e ‘Kaçırıldım, lütfen beni kurtarın’ diye yalvaran başka bir yardım çağrısı gelir. Çağrıyı devralan Jordan, bu kez kızı sağ salim kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.”

‘SÜPERSTAR’
Birden ülke çapında ünlü olan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ”Süperstar” filmi, sinemaseverlere dram ve komediyi bir arada yaşatacak.

Xavier Giannoli’nin son işi olan yapım, toplumun şöhret algısına ve bunda payı olan sosyal medyaya dikkat çekmeyi amaçlıyor. Başrolünü Kad Merad’ın üstlendiği filmde, bir geri dönüşüm merkezinde çalışan ve sıradan bir adam olan Martin’in birden bire ünlü olmasını ve başına gelen bu tuhaf olayın altında yatan gizemi çözmeye çalışması anlatılıyor.

‘NEW YORK’TA 2 GÜN’
“Before Sunrise/Before Sunset”in unutulmaz oyuncusu Julie Delpy’nin yazdığı, yönettiği ve oynadığı ”New York’ta 2 Gün”, Avrupalılar ile Amerikalılar’ın farklarını, onları tek bir eve sıkıştırarak gözler önüne sermeye çalışıyor. 2007 yılında çekilmiş “Paris’te 2 Gün” filminde Marion ve Jack, ilişkilerini canlandırmak için iki günlüğüne Paris’in yolunu tutuyorlardı. “New York’ta 2 Gün” ise yıllar sonra ilişkilerini devam ettiremeyen ikilinin Marion kısmını ele alıyor.

‘KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ’
Cüneyt Yosulçay’ın yönetmenliğini üstlendiği, senaryosu Aydoğan Temel’e ait olan filmde Atila ile Leyla’nın arasındaki komik aşk hikayesi anlatılıyor.

Arzu Yanardağ, Zeynep Gülmez, Ercüment Balakoğlu ve Selahattin Taşdöğen’in oynadığı filmin konusu şöyle:

”Atila beyninde ortaya çıkan bir tümör nedeniyle bundan 10 sene önce görme yetisini tamamen yitirmiş bir adamdır. Hiç evlenmeyen ve aile içinde muzip davranan Atila, özünde yalnız olan bir adamdır. Bir gün biraz eğlenmek ve sıkıntısını dağıtmak için kötürüm numarası ile eve yatılı bakıcı almak ister ve gazete ilanı verir. Leyla ise kendi mesleği olan yazarlığı bırakmış, sağda solda geçici işlerle hayatını binbir zorlukla sürdürmeye çalışan genç ve güzel bir kadındır. Atila’nın sahibi olduğu ve arkadaşı Hamdi tarafından işletilen otomobil şirketine asistan olarak giren ve kalacak evi olmayan Leyla, şirket sahibinin yatılı bakıcı aradığını duyunca Atila’nın ilanına başvurur ve bir şekilde işi kapar. İkili arasında zamanla hiç de beklemedikleri biçimde oluşan yakınlık, aşka dönüşecektir. Ama Atila’nın önce Leyla’ya açıklaması gereken sırlar vardır.”

‘CİNNET’
“The Forbidden Door”un yönetmeni Joko Anwar tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerini Rio Dewanto, Hannah Al Rashid ve Aridh Tritama paylaşıyor.

Ailesiyle ormanda kamp yapmak üzere tatile çıkan bir adamın hikayesinin anlatıldığı filmin konusu şöyle:

“İlk başlarda her şeyin normal gittiği tatilde, ailenin karşısına beklenmedik bir misafir çıkar ve bu misafirlikle birlikte, adam zamanda bir boşluğa düşer. Kendine geldiğinde ailesinin olmadığını gören adam, ormanda ailesini aramaya başlar.”

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

KAYIP UMUTLAR
Gus Van Sant’ın yönettiği “Kayıp Umutlar” filminde, Matt Damon, John Krasinski, Frances McDormand ile Rosemarie Dewitt’in rol aldı.

Senaryosu Dave Eggers’ın öyküsünden John Krasinski ve Matt Damon tarafından uyarlanan filmde, bir enerji şirketinde çalışan iki iş arkadaşının, ekonomik krizden çok etkilenen bir kasaba halkına yer altındaki değerli doğalgaz kaynaklarının kullanımı için sundukları teklife bazı kişilerin direnmesi konu ediliyor.

DÜNYA: YENİ BAŞLANGIÇ
Gerilim türüne farklı bir yorum getiren M. Night Shyamalan’ın yönettiği, “Dünya: Yeni Başlangıç” filminin başrollerinde Will Smith ve oğlu Jaden Smith yer aldı.

Hikayesi kurgusal bir dünyada geçen filmin konusu şöyle:

“Dünya terk edilmiş, insanlar artık yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. Dünyaya yaptıkları bir yolculuk sırasında uzay gemileri arızalanan küçük Kitai ve babası Jack, burada tuhaf yaratıklar ve korku dolu tehlikeli olaylarla mücadele etmek zorunda kalır.”

DEHŞET KASETİ-VHS
İlk filmin devam niteliğinde olan “Dehşet Kaseti-VHS”, kayıp bir öğrenciyi arayan iki dedektifin yaşadıklarını beyaz perdeye taşıyor.

Simon Barrett, Jason Eisener, Gareth Evans, Gregg Hale, Eduardo Sanchez, Timo Tjahjanto ve Adam Wingard’ın yönettiği korku ve gerilim filmi, 5 ayrı bölümden oluşuyor.

Kayıp bir öğrenciyi arayan iki özel dedektif öğrencinin terk edilmiş evde buldukları VHS kasetleri koleksiyonunda karşılaştıkları tüyler ürpertici ve sıra dışı görüntülerin yer aldığı filmde, Oka Antara, Kelsy Abbott , Hannah Al Rashid , Fachry Albar, Devon Brookshire rol alıyor.

ÖLÜM KAPANI
Kim Tae Kyung imzasını taşıyan “Ölüm Kapanı” filminde, Bo-yeong Park, Won Joo, Byeol Kang, Lee Malg Eum, Choi Ji Heon rol alıyor.

Gerilim, korku türündeki filmin konusu şöyle:

“Jeong-Mi, anne ve babasının ülkeyi terk etmesinden sonra ablası See-Hee ile yaşamaya başlamıştır. İnternetten ev yapımı videolar indirip izlemeye meraklıdır. Bir arkadaşının yardımıyla yasaklanmış bir videoyu illegal olarak ele geçirir. Fakat çok kısa bir zaman sonra videoyu izleyen herkesin başına kötü şeyler gelmeye başlar.”

HAYALET ÖĞRENCİLER
Hayaletleri görmek ve onlarla konuşabilmek gibi özel yeteneklere sahip bir öğretmenin bir grup hayalete, liseden mezun olabilmeleri için yardım etmesini konu alan “Hayalet Öğrenciler” filminin yönetmen koltuğuna Javier Ruiz Caldera oturdu.

Cristobal Garrido ve Adolfo Valor’un kaleme aldığı filmde, Alexandra Jimenez, Silvia Abril, Carlos Areces, Ana Fernández, Raul Arevalo rol aldı.

Komedi türündeki filmin konusu şöyle:

“Modesto öğretmenlik yapmaktadır ve bazen ölülerle iletişime geçebilmektedir. Bu yüzden psikiyatristlere tonlarca para döken Modesto, birçok okuldan da bu yüzden kovulmuştur. Sonunda kendine bir lisede iş bulan Modesto’nun görevi 5 öğrencinin son sınıfı bitirmelerine yardım etmektir ama işi hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü bu 5 öğrenci 20 seneden uzun zamandır ölüdür.”

AŞK TAKTİKLERİ
Raphael Personnaz, Charlotte Le Bon, Jerome Commandeur ile Camelia Jordana’nın rol aldığı “Aşk Taktikleri”nin yönetmenliğini, Clement Michel üstlendi.

Filmde, hayallerindeki kadını elde edebilmek için iyi bir aile babası olabileceğini kanıtlayan erkeğin tüm boşanmış annelerin dikkatini çekmesi konu ediliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.