Anadolu Ateşi-Kıvılcım 30 Ekim 2016 18:00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, İstanbul

Anadolu Ateşi-Kıvılcım 30 Ekim 2016 18:00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, İstanbul

AVM, Avm Haber, ETKİNLİKLER, SİNEMA

Dünyaca Ünlü Dans Topluluğu Anadolu Ateşi, 30 Ekim’de muhteşem çocuk gösterisi Kıvılcım ile birlikte Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde…

Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği ‘Kıvılcım’, Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi olarak sahnede. Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan ‘Kıvılcım’, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.

Türkiye’nin İlk Profesyonel Çocuk Grubu

”Kıvılcım” gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak.

Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.

Çocukların küçük yaşlarda sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak olan gösteri, her yaştan izleyici için, Anadolu Ateşi ve Troya gibi defalarca izlenen, her seferinde yeniden keşfedilen bir sanat ritüeline dönüşecek.
biletler ve detaaylı bilgi için biletix.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.