armada-alışveriş-merkezi

Armada AVM

Ankara Alışveriş Merkezleri

Alışverişten Yaşama…

Alışveriş merkezleri, günümüzde sadece alışveriş amacı ile gidilen mekanlardan çok, ziyaretçilere pek çok seçeneği bir arada sunan, konforlu, keyifli, rahat ortamlar sağlayan ve artık sosyal yaşamımızın vazgeçilmez bir parçasına dönüşen “yaşam merkezleri” haline gelmiştir.

İşte bu yaşam merkezlerinden biri, Ankara’nın yeni gelişmekte olan Eskişehir Yolu’nun Söğütözü mevkiinde 28 Eylül 2002 tarihinde açtı. Söğütözü İnşaat ve İşletme A.Ş. tarafından yapılan bu alışveriş ve iş merkezinin adı Armada…

Bu çalışma karmaşık kentsel bir program ve konumdan yola çıkarak kentliye yaşam sevinci verebilecek bir çevre oluşturma çabasıdır. Kısaca bir “kent içinde kent” projesidir.

Yapımına Eylül 1999’da başlanan ve 28 Eylül 2002 de açılan Armada Alışveriş Merkezi, benzerleri içinde seçkin, üst düzeyde ve çekici bir alışveriş merkezi oluşturmak amacı ile tasarlanmış, dış ve iç mimari tasarımı ve imalatları üzerinde özenle çalışılmış bir alışveriş ve iş merkezi kompleksidir. Yaklaşık 30.000 m2 büyüklüğünde bir arsa üzerinde toplam inşaat alanı 125.000 m2 olup 21 katlı bir ofis kulesi ve çarşı bloğu olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır.

armada-alışveriş-merkezi
armada-alışveriş-merkezi

Ana girişi Eskişehir Yolu’na cepheli olarak tasarlanan binanın iki uzun yan cephesindeki girişler haricinde arka cephede market katına açılan girişle 4 ayrı noktadan yaya girişi ve 1 noktadan da otopark girişi olmak üzere toplam 5 girişi bulunmaktadır.

Üç bodrum katında projelendirilmiş 2000 araçlık otoparka ek olarak, 800 araçlık açık otopark ve ofis katlarının kiracılarının kullanımı için ayrılmış 300 araçlık kapalı otopark ile toplam 3100 araçlık otopark kapasitesi bulunmaktadır.

Yaklaşık 32.000 m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinde 45 m2 ile 2000 m2 arasında değişen büyüklükte, birçok sektöre ait toplam 156 mağaza bulunmaktadır. Ayrıca, sosyal ve kültürel istekleri de yanıtlamak amacıyla Tüze Grup tarafından en son sinema teknolojisinin uygulandığı Armada Sinemaları 11 salonu ve teknolojinin son adımlarından biri olan Sinema Park projesi ile hizmet vermektedir.

armada-avm
armada-avm

Armada artık bir alışveriş merkezi olmanın çok ötesinde bir yaşam merkezi olarak hizmet vermektedir. . .

Armada Alışveriş Merkezi Sinema
Rezervasyon ve Bilgi İçin;
Tel.: 0 312 219 16 00
Faks : 0 312 219 15 49

Armada AVM Alışveriş Merkezi İletişim Bilgisi
Adres : Eskişehir Yolu, No:6, A Blok, Kat:1, 06520, Söğütözü, Çankaya – Ankara
Tel.: 0 312 219 13 19
Faks : 0 312 219 13 30

Armada AVM Alışveriş Merkezi İnternet Sitesi :
www.armadasite.com

Benzer Haberler

1 Yorum “Armada AVM

  • Ben terminalin yanı olan Armada'ya işim dolayısıyla sık giderim. Hemen daima valizle giriş yapmaktayım . Her seferinde büyük valizimi yerden yükseliği en aşağı 1 metrelik olan yere koymamı söylüyorlar. Başka hiçbir yerde bu uygulama yok. belimde fıtık var ve benim için bu büyük bir eziyet oluyor.

    Nedense görevliler bu işlem sırasında yardımcı olmak yerine emir cümleleri kurmaktalar. Bu durum üzerine sorumluları Ş*** beyle görüştüm. Değişiklik yapacaklarına dair en küçük bir şey söylemedi. Daha sonra iki kez daha gittim değişen bir şey yok. Eğer valiz röntgen cihazına illa konacaksa bu işlemi görevli arkadaşın yapması gerekir.

    Gerekmiyorsa zaten sorun yok. Eğer Ş*** beyin dediği gibi bunu bir bayan yapamaz valiz büyük deniyorsa yaşlı ve şişman bir kişi nasıl yapabilir? Ayrıca bir valizi kaldıramayacak kadar güçsüz bayanlar seçiliyorsa bu nasıl bir eleman seçme şeklidir?

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.