Atlantis Avm’de Uzaya Yolculuk Başlıyor

ETKİNLİKLER
Dünyadayken uzayın derinliklerine yolculuk etmeye fırsat tanıyan planetaryum (Uzay Çadırı) 16-20 Kasım tarihleri arasında Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi, ziyaretçilerine uzay yolculuğu deneyimi yaşatacak.

Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezinde kurulacak uzay çadırında 3 boyutlu yapılacak olan gösteriler, ziyaretçilerin Evrendeki Vahalar ve Kara Delikler Konusunda detaylı bilgiye sahip olmalarını sağlayacak. Kubbe şeklinde hazırlanan uzay çadırı içinde 360 derecede 3 boyutlu görüntü yansıtarak evrendeki yerimizi, Samanyolunu ve diğer gök cisimlerini aynı anda büyük bir topluluğa gösterebilen uzay çadırı eğitim ve eğlenceyi bir arada sunacak.
Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi her yaş gurubundan öğrencilerin eğitim-öğretim programında yer alan konularla örtüşen çoklu senaryolara sahip, görsellik kazandırılmış uzay çadırı, eğlenerek öğrenme imkanı sağlayacak. Öğrencilerin bilim ve uzay konusunda yapılan çalışmalara ilgisini artıracak olan uzay çadırı, NASA ve dünyanın büyük bilim merkezleri tarafından hazırlanmış gösteriler sunarken öğrencilerin bilimsel düşünme, araştırma ve keşfetme becerisini geliştirecek.
Birçok ülkede bilim müzeleri ve merkezlerinde yaygın olarak kullanılan uzay çadırı, 16-20 Kasım tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak izleyiciyle buluşurken eğitim ve eğlencenin tadını Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezine gelen ziyaretçilerine yaşatacak

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.