Avm’ler Ekim Ayında Rekor Ciro

Avm Haber

Alışveriş Merkezleri Ekim ayı Ciro Endeksi, 2011 Eylül ayına göre yüzde 28, 2010 Ekim ayına göre ise yüzde 19 artış göstererek 136 puana ulaştı.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin aylık verilerine göre ciro endeksi 2011 Eylül ayına göre yüzde 28, 2010 Ekim ayına göre ise yüzde 19 artış göstererek 136 puana ulaştı. Bu aynı zamanda 2010 yılı başından beri gerçekleşen en yüksek ciro rakamı oldu.
İstanbul ciro endeksinde 2011 Eylül ayına göre ekim ayında 34 puanlık bir artış görülürken Anadolu ciro endeksinde ise önceki aya göre yüzde 20’lik bir artış yaşanarak endeks 135 puana ulaştı.
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hakan Kodal, cirolarda kırılan rekorun gelecekle ilgili umut verdiğini belirterek, “Havaların soğuması ile birlikte AVM’ler doldu, buna Kurban Bayramı öncesi alışverişi de eklediğimizde cirolarda rekor kırıldı. İstanbul’daki cirolar bu kez Anadolu’yu geride bıraktı. Özellikle yiyecek-içecek ve giyim-aksesuar harcamalarındaki yüksek artış, tüketicilerin sosyalleştiğini, kışa ve bayrama hazırlık yaptığını gösteriyor” dedi.

RelatedPost

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.