AVM’lerde Antep yemeği rüzgarı

Avm Haber

avm antep yemeği
avm antep yemeği
AVM’lerdeki dev fast food dükkanlarının renkli neonlarının sizi ayartmasına izin vermezseniz belki de Türkiye’nin en önemli yöresel mutfağıyla tanışma şansını bulabilirsiniz. Artık Gaziantep’e gitmeden de AVM’lerde Antep mutfağının birbirinden lezzetli tatlarına hesaplı fiyatlarla ulaşmak mümkün. İstanbul Cevahir AVM’de açılan Şark Sofrası’nda Gaziantep mutfağından dolmalar, sarmalar, yuvalamalar, lahmacun ve yörenin ev yemeklerini bulmak mümkün.

Antep mutfağı, Antepli olmayanlar için kebap ve baklavadan ibaret gibi görünse de, aslında içinde yüzlerce çeşit tencere yemeği, dolma ve tatlıyı barındırıyor. Et ve acılı baharatlar temel malzemeyi oluşturuyor.

Cevahir AVM’deki Şark Sofrası’nın yöneticisi H.Cahit Karaata, “İstanbul’da Antep yemeklerini büyük restoranlarda bulabiliyordunuz. Biz ise Antep yemeklerini alışveriş merkezlerine (AVM) taşıdık. Patlıcan kebabından cartlak kebabına çok çeşitli kebaplarımız mevcut. Ayrıca Antep mutfağının en önemli yöresel yemeklerini de yapıyoruz. Kuru dolma, yuvalama, analı-kızlı gibi çok çeşitli alternatif tatlara ulaşmanız mümkün” diye konuşuyor.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.