Başkan Özaltun’dan Yatırımcılara Avm Yapma Çağrısı

ANASAYFA, Avm Haber

baskan-ozaltun-dan-yatirimcilara-avm-yapma-ca-8935959_o

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, yapımı bitmek üzere olan Beyşehir Kültür Merkezi’nde büyük alış veriş merkezi kurmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıyı da unutmadıklarını belirterek, yatırımcılara ilçeye bu konuda yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

 

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, yapımı bitmek üzere olan Beyşehir Kültür Merkezi’nde büyük alış veriş merkezi kurmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıyı da unutmadıklarını belirterek, yatırımcılara ilçeye bu konuda yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

Başkan Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’e kazandıracakları Kültür Merkezi’nin zemin katında büyük alışveriş merkezi kuracak yatırımcıları da düşünerek yer ayırdıklarını söyledi. Giderek büyüyen, gelişen ve değişen Beyşehir ilçe merkezinde son yıllarda açılan alışveriş merkezlerinin sayısının hızla arttığına dikkati çeken Özaltun, ancak kentin henüz il merkezlerindeki büyük AVM’lerle tanışmadığı için alışverişlerde vatandaşların özellikle hafta sonları geniş sosyal imkanları bulunması sebebiyle bu tür yerleri tercih eder hale geldiğini ifade etti. Beyşehir’de de büyük alışveriş merkezleri açılabileceğini, bu konudaki eksikliğin giderilmesine yönelik yapımı son aşamaya gelen Beyşehir Kültür Merkezi’nin zemin katında geniş bir alanı bunun için ayırdıklarını vurgulayan Özaltun, yatırımcılara bu imkanı iyi değerlendirmesi çağrısında bulunarak, “Beyşehir’de büyük alışveriş merkezi eksikliği var. Biz bunun önünü açmak adına yapımı devam eden Konya yolu üzerindeki Kültür Merkezi’nin altında büyük bir alanı büyük AVM yatırımcısı için ayırdık. İnşaat büyük bir hızla ilerliyor ve yılsonuna kadar inşallah bitecek. Büyük bir alışveriş merkezinin buraya kurulması halinde hem zemini, hem de bodrum katını bu tür yatırım yapacak müteşebbis için ayırmış durumdayız. Bu konuda, Beyşehir’de alışveriş merkezi ve market sahipleriyle de bir araya geldik, ‘yapabilirseniz ortaklaşa, yapamazsanız da burada büyük bir alışveriş merkezi kurun’ dedik. Çünkü Beyşehir’in buna ihtiyacı var. Hepimiz biliyoruz, kendimiz de yapıyoruz bunu. Çoluğumuzu çocuğumuzu alıyoruz, büyük şehirlerde büyük alışveriş merkezlerine alışverişe gidiyoruz. Bu da neden kaynaklanıyor, buradaki AVM’lerde sosyal alanların olmamasından kaynaklanıyor. Konya’ya ya da farklı yerlere büyük alışveriş merkezlerine çok sık gidiyoruz. Ama biz şunu anlatmaya çalışıyoruz, gerek Beyşehir’de, gerekse ilçe dışından ilçemize büyük alışveriş merkezi kurmak isteyen varsa, bu konudaki yer sıkıntısını çözdük. Biz belediye olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya da hazırız. Bir de şöyle bir durum var; gerçekten ilçe merkezi işin gerçeği tıkanmış durumda. Büyük bir market yatırımcısı gelse şehrin içinde artık izin vermeyiz. O yüzden, şehrin merkezinde de olmayan Kültür Merkezimizde böyle bir imkanı yatırımcılarımız için seferber etmiş durumdayız. Eğer, böyle bir yatırımcı çıkmazsa alt katı düğün salonu, üst katı ise daha küçük bir market kurabilecek firmalara ihale ederek vermek istiyoruz” diye konuştu.

– KONYA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.