Dany Brillant

Dany Brillant Konseri

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, ETKİNLİKLER

Dany Brillant 18 Şubat 2017’de Dinleyicileriyle Buluşuyor ! 

Danny Brillant

 

Dünyaca ünlü Fransız sanatçı Dany Brillant, akdeniz ritimlerinden Fransız şansonlarına ve Porto Rico ezgilerine uzanan geniş müzik repertuvarıyla tüm müzikseverlere keyifli bir akşam yaşatmak için 18 Şubat 2017’ de Zorlu PSM’ de…

 

 

Kimdir ?

Gerçek adı Daniel Cohen olan Fransız sanatçı Dany Brillant, 28 Aralık 1965 Tunus doğumlu. 1985 senesinde bir kabare ile sahne tecrübesine başlayan Dany Brillant, ilk albümünü 1991 yılında ‘C’est Ça Qui Est Bon’ adı ile yayınladı. ‘Suzette’ adlı jazz ritimleri ile donanmış parçası ona dünya çapında şöhreti getirdi.

Dany Brillant’ın 1993 yılında çıkardığı ‘C’est Toi’ yani ‘O Sensin’adlı albümü, kariyeri için de oldukça verimli ve prestijli oldu. 1996 senesinde yayınladığı ‘Havana’ adlı albümü için Küba’nın başkenti Havana’da kalarak albümüne mambo ve cha cha ezgilerini işledi. 1999’da ‘Nouveau Jour’ albümünde Latin orkestrası eşliğinde şarkı söyledi. 2001 yılında ise İtalyan müziği ile harmanladığı ‘Dolce Vita’ albümü yayınladı. 2004’de gelindiğinde caza dönüş yapan Dany Brillant, ‘Jazz… A Nouvelle Orleans’ adlı albümünü hayranlarına ulaştırdı.

 

2005’de yayınladığı ‘Casino’ albümünün ardından 2007 senesinde ‘Historie D’Un Amour’ yani ‘Aşk Hikayesi’albümünü yayınladı. Bu şarkıyı, Fransız şarkıcı Dalida ile tanımışken bu sefer Brillant’ın yorumu ile dinledik. Son albümünün dünya turnesini Türkiye’den başlatan Dany Brillant, İstanbul, Ankara ve İzmir’de verdiği konserlerle de ülkemizde de sevilen bir sanatçı olduğunu kanıtladı.

 

Bilet almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.