Dört x Dört

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avrupa Yakası, ETKİNLİKLER, Hobi ve Eğlence, İSTANBUL

Dört x Dört

Kategori:Konser Parti
Tarihler:09 Temmuz 2014 Çarşamba
09 Temmuz 2014 Çarşamba
22:30
Yer:
Beyoğlu Hayal Kahvesi
Adres:Hayal Kahvesi-Büyük Parmak Kapı Sok. Afrika Han, No:19 Beyoğlu İstanbul
Mail:info@hayalkahvesibeyoglu.com
Faks:0212 292 78 37
Ücret:
1. Kategori – 28.50 TL
Nereden Alınır:Biletix
Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00
Biletix Satış Noktaları,
www.biletix.com ve Mekan gişe

Arada Bir şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Dört x Dört, son albümüyle 9 Temmuz’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde şarkılarını hep bir ağızdan sizlerle seslendirecek.

“Evet”
“Hayır”, “Evet”e nasıl dönüştü?

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Burak Kulaksızoğlu ve Alp Tiner’den oluşan Dört x Dört grubu “Aylar Geçer”, ”Arada Bir” gibi hitlerin bulunduğu ilk albümleri “Hayır”dan sonra şimdi de 2. albümleri “Evet” ile karşınızda.

İlk albümlerinde Türkiye’de kadın veya erkek, insanların ilişkilerinde birbirine “hayır” diyememesine gönderme yapan Dört x Dört, aradan geçen süre içinde asıl altı çizilmesi gerekenin insanların birbirine içtenlikle “evet” demesi gerektiğini düşündükleri ve ilk albümden bu yana geçen zaman içerisinde grubun kendi içinde artarak oluşan pozitif enerjiden dolayı albümün adının “Evet” olmasına karar verdi.

“Ölmek İçin”…

Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu’na, düzenlemesi Dört x Dört’e ait olan “Aşk Katili “ ile 2010 yazında yeni albümden ilk single’ı yayınlayan grup, albümün çıkışında ise ilk video klip şarkısı olarak “Ölmek İçin”i seçti. Müzik kanallarında yayınlanan video klip Emir Khalilzade yönetmenliğinde çekildi.

“Evet” süprizlerle dolu…

Yapımcılığını TMC Müzik’in yaptığı, müzik direktörlüğünü Dört x Dört’ün üstlendiği “Evet” albümünde dinleyicileri süprizler bekliyor. Bunlardan biri Türk rock müziğinin güçlü kadın seslerinden Özge Fışkın ile Dört x Dört düeti “Aslında”. Ayrıca albümden “Zincir” ve “Bazen” İstanbul Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ve bu kış yurtdışındaki festivallere gidecek olan Türkiye’de türünün ilk örneklerinden olacak “Film-The Movie” filminin de soundtrackindeki en önemli şarkılar. Tüm stüdyo kayıt işlemleri İstanbul’da Dört x Dört stüdyosunda, mix ve masteringleri ise İlter Kalkancı tarafından Polonya’da yapılan “Evet”, TMC etiketiyle Mart 2011’de raflarda ki yerini aldı.

Nilüfer’in rock grup ve solistleri ile yaptığı “12 Düet” albümünde de “Kim Arar”ı yorumlayan Dört x Dört, bir yandan ikinci albümünün yeni video klipleri için çalışırken bir yandan da konserlerine devam ediyor. – Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
– Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.