Emlak vergisi uyarısı

Avm Haber

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, emlak vergilerinin 2. taksitinin kasım ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı.

17.11.11

Günaydın, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereği emlak vergisi mükelleflerince emlak vergilerinin 1. taksit ödeme sürecinin mart-nisan-mayıs aylarında 2. taksit diliminin kasım ayında ödenmesi gerektiğini söyledi.

G. Sabri Günaydın yaptığı açıklamada, ‘Belediyemizin önemli vergi gelirleri arasında olan emlak vergisinin 2011 yılı tahakkuk tutarı 6 milyon 630 bin TL’dir. Bugüne kadar ödemesi yapılan emlak vergisi ise 3 bin 440 bin TL’dir. Belediyemizce kamu hizmetlerinin kesintisiz yerine getirilebilmesi, vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verilebilmesi belediyemize ödeme mükellefiyeti bulunan vatandaşlarımızın yükümlülüklerini zamanında eksiksiz yerine getirmesiyle mümkün olacaktır’ dedi.

Kasım ayı sonunun beklenmeden ve ileride meydana gelebilecek sıkışıklığa maruz kalmadan vergilerin ödenmesini isteyen Başkan Yardımcısı Günaydın, 6111 sayılı kanun çerçevesince yapılandırılan borçların 4’üncü taksitinin ödeme süresinin kasım ayı sonunda sona ereceğini sözlerine ekleyerek, ‘Süresi içerisinde ödeme yapmayanlar hakkında 6183 sayılı amme alacakları tahsili usulü hakkında kanun çerçevesince işlem yapılacaktır” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN VERGİ UYARISI

2011 yılı Emlak Vergisi, İşyeri Çevre Temizlik Vergisi ve İlan-Reklam Vergisi’nin ikinci taksitinin son ödeme süresinin 30 Kasım 2011’de sona erdiği bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziantep merkez ilçe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediyeler için emlak ve vergi gelirlerinin büyük gelir kaynağı olduğunu belirterek, bu kaynağın yerinde ve zamanında kullanılması için vatandaşların belediyeye olan emlak ve vergi borçlarını ödemeleri gerektiğini, tahsil edilen bu paraların yeniden vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü söyledi. Başkan Tahmazoğlu ayrıca, çeşitli sebeplerden dolayı belediye binasına gelemeyen vatandaşların rahat bir şekilde ödeme yapmalarını sağlamak amacıyla belediye binasındaki Mali Hizmet Müdürlüğü haricinde Balıklı Parkı içindeki tahsilat şubesine ve Tapu Sicil Müdürlüğü’ndeki belediye irtibat bürosunda kurulan veznelerde emlak ve vergi borçlarını yatırabileceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.