İmes Park Avm

Anadolu Yakası Alışveriş Merkezleri, Avm Haber, İstanbul Alışveriş Merkezleri

2010 yılı mali genel kurulunda yapımına karar verilen İMES Park ve Metro Alışveriş Merkezi Projelerinin çalışmaları hızla sürüyor. Projeler kapsamında yer alan Otel ve Alışveriş Merkezi için İmes Yönetim Kurulu ve Yüklenici Firma arasında yapılan Proje ve Kira Sözleşmeleri imzalandı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda sözleşmelere son halini veren taraflar projenin İMES’in değerine değer katacağını belirterek herkes için hayırlı olması temennisi ile imzalarını attılar.

İmes Park, AVM rüzgârına İmes Organize Sanayi Bölgeleri de (OSB) kapıldı. İMES’teki KOBİ’ler, üretim yaptıkları bölgede Anadolu yakasının en kapsamlı otel, kongre ve AVM kompleksi için düğmeye bastı.

İstanbul’daki Dudullu OSB ve İMES sanayi sitesinde yer alan 1.100 KOBİ, Anadolu yakasının en büyük AVM ve otel projelerinden birini inşa etmeye başladı. İMES Park adı verilen projenin en önemli farkı organize sanayi bölgesinin içinde inşa edilecek olması. Böylece OSB’lerde sanayiye ayrılan parsellerde ilk kez fabrika yerine AVM inşa edilmiş olacak. 100 milyon dolara mal olacak.
İmes Park’ın içinde iki adet 5 yıldızlı otel, Metro Grossmarket, AVM, 2 bin kişilik konferans salonu ile 400 araçlık otopark yer alacak. Yıl sonuna kadar İMES Park projesinin çoğunun bitireceklerini belirten İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar, “OSB içinde 1000 kişilik yeni istihdam imkânı sağlanacak. Yüksek standartlarıyla İMES’in marka değerine, sanayicisine, iş yerlerine ve bölgesine değer katacak” dedi.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.