İstasyon Caddesi

Shopping Fest

Günün her saatinde kalabalık bir popülasyon

Tarih boyunca başta azınlıklar olmak üzere, yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapan Bakırköy, şehrin ana arteline biraz uzak da olsa bugün İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri. Bakırköy’ün kalbinde yer alan en önemli caddesiyse İstasyon Caddesi. Bugün resmi adı Fahri Korutürk Bulvarı olarak geçse de, halk arasında İstasyon Caddesi ismi geçerliliğini koruyor. Cadde adını, kuzey girişinde yer alan Bakırköy Tren İstasyonu’ndan alıyor.

Cadde, istasyonun hemen yanında yer alan, semtin ana buluşma noktası olan, Özgürlük Meydanı’ndan başlayarak kuzey-güney ekseninde ilerliyor ve Ebuziya Caddesi ile birleşerek sahile kadar iniyor. Araç trafiğine kapalı olan ve Bakırköy’ün en işlek caddelerinden biri kabul edilen İstasyon Caddesi, ana ulaşım ağının tam ortasında yer almasından ötürü de her daim kalabalık.

Birçok ünlü zincir mağazanın yanı sıra çok sayıda pasaj ve dükkana ev sahipliği yapan İstasyon Caddesi hemen yakınında yer alan iki büyük alışveriş merkezi ile de alışveriş kimliğini büyük ölçüde pekiştiriyor. İstasyon Caddesi’ni kesen İstanbul Caddesi üzerinde yer alan alışveriş merkezleri, yerli ve yabancı markaların yanı sıra İstanbul’un ünlü yeme-içme mekanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Nasıl Gidebilirim?

Tren yolculuğu sevenler, Sirkeci Garı’ndan başlayıp, İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan demiryolunu kullanarak, bu hattın en önemli banliyö istasyonlarından biri olan Bakırköy’e ulaşabilir ve kendilerini anında İstasyon Caddesi’nin coşkulu kalabalığının içinde bulabilirler. Otobüs ve dolmuşlar da merkez durakları olan Özgürlük Meydanı’ndan şehrin çeşitli noktalarına sık aralıklarla seferler düzenliyor. Merkeze çok yakın olmamakla birlikte ring dolmuş seferleriyle Bakırköy’e bağlanan metro ve metrobüs hatları da alternatif ulaşım yolları arasında. Denizden gelmek isteyenlerse, deniz otobüsü vasıtasıyla Bakırköy’deki İDO iskelesine gelebilir ve hemen çıkışında başlayan Ebuziya Caddesi üzerinden İstasyon Caddesi’ne varabilirler.

RelatedPost

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.