Optimum AVM İzmir

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, İzmir Alışveriş Merkezleri

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.(RGY)’nin Türkiye’deki AVM kavramına yepyeni bir boyut getiren Optimum Outlet zincirinin en son halkası İzmir Optimum, kapılarını 30 Mart’ta açıldı.

RGY, İzmir yatırımıyla birlikte İstanbul, Ankara ve Adana’dan sonra “Maksimum Marka, Optimum Alışveriş, Minimum Ödeme” sloganıyla yoğun ilgi gören Optimum Outlet konseptini bir başka büyük ve önemli şehir olan İzmir’e de taşımış olacak. İzmir Optimum, Gaziemir ilçesinin önemli ticari noktalarından biri olan havaalanı yolu ve çevre yolunun kesiştiği noktada yer alıyor. Ege Serbest Bölgesi karşısında en merkezi bölgelerden birinde konumlanan Optimum’un hemen yakınında metro istasyonu bulunuyor. Bu nedenle özel ve toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilen bir lokasyonda. İzmir Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi; sosyal ve ekonomik anlamda bölgenin kalkınmasında önemli rol oynarken, bölgede özel bir sosyal yaşam alanı oluşturacaktır. Alışveriş merkezi konseptinin giderek değiştiği günümüzde çok seçenekli yaşam alanı da yaratma amacıyla yola çıkan Optimum uygun alışveriş olanakları sunmaktadır.

Migros’tan 5 M

Migros Grubu, İzmir’deki ikinci 5M yatırımı için Optimum AVM’yi seçti. içinde 30 Mart tarihinde kapılarını müşterilerine açacak olan Gaziemir 5M, toplam 8 bin 500 metrekare alanda 200 kişiyle İzmirlilere hizmet verecek. Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, geçen yıl Balçova 5M mağazaları ile İzmirlileri 5M’in ayrıcalıklı dünyasıyla ilk kez buluşturduklarını anımsatırken 5 M’le eğlenceli alışverişi müşterilerine kazandırmak istediklerini söyledi.

Teknosa’dan 20. halka

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa da Gaziemir Optimum Outlet AVM’de yerini aldı. Teknosa,bu mağazaile İzmir’deki mağaza sayısını 20’ye ulaştırdı. İzmir Gaziemir Optimum Outlet AVM’ye açılan Teknosa mağazası toplam 395 metrekarelik alanda İzmirli teknoloji severlere hizmet veriyor. Mağaza yüzlerce markanın son teknolojik elektronik ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor.

Decathlon spor dünyasını taşıdı

Ankara ve İstanbul’dan sonra Avrupa’nın önde gelen spor perakende zinciri Decathlon, İzmir’de kapılarını açtı. 18 ülkede 594 mağazayla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon, 65 farklı spor dalında spor ekipmanları ve aksesuarları sunuyor. 3 bin 500 metrekarelik alana sahip 3’üncü Decathlon mağazası, İzmir’de sporseverlerle buluştu.

Cumhuriyetle yaşıt Ayakkabı Dünyası

Ayakkabı Aşktır’ sloganıyla büyüyen, Türkiye’nin önde gelen ayakkabı mağaza zinciri Ayakkabı Dünyası İzmir’e ilk mağazasını Optimum AVM de açtı.Loissane, Bentini, Roseo, Adidas, Nike, Converse, Puma, Reebok gibi dünya markalarının yanı sıra kendi tasarımlarını da sunacak. Geçmişi 1923 yılına dayanan Akbacakoğlu Grubu’nun, 89 yıllık tecrübesiyle gelişmeye devam eden Ayakkabı Dünyası, 1996 yılında ilk mağazasını açarak, Türkiye’de bu konseptte ayakkabı mağazacılığının doğuşuna ön ayak oldu. Firma bugün Türkiye genelinde 43 mağazaya sahip.

Dördüncü kurdeleyi kesti

EV geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşlarından Koçtaş, ilk mağazasını açtığı İzmir’de Gaziemir’de de tüketicilerle buluşmak için 37’nci mağazasının açılışını yaptı. Koçtaş, İzmir’de de 4’ncü kez kurdele kesmiş oldu. Yeni mağazayla satış alanı 200 bin metrekareyi geçti.

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ve Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koçtaş olarak ilk mağazayı 16 yıl önce İzmir Bornova’da açtıklarını hatırlattı. Koçtaş olarak 2012 yılı sonuna kadar en az 4 mağazayı daha tüketiciyle buluşturmayı planladıklarını söyleyen Haşimoğlu, “İzmir’de 4’ncü mağazamızı hizmete açmaktan gurur duyuyoruz. Optimum’a arklı ve güzel bir mağaza açtık. 2012’de bir önceki yıl olduğu gibi yüzde 20 büyüme hedefimiz var.” diye konuştu. Satış alanı büyüklüğünün 5 bin metrekareye yakın olduğu mağazada 70 daimi personel istihdam edildi.

365 gün indirimli alışveriş keyfi sunan İzmir Optimum Outlet, 170 seçkin markayı İzmirliler’le buluşturacak. Yılda 12 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen İzmir Optimum’da 5M Migros, Koçtaş, Saturn, Decathlon, Vakko, Mango, Park Bravo, Beymen, LC Waikiki, Koton, C&A, Defacto, Flo, Mudo, Tommy Hilfiger, Damat&Tween, İpekyol, D&R gibi önemli ve büyük markalar yer alacak. İzmir Optimum, sunduğu zengin alışveriş fırsatlarının yanı sıra bölge için yeni bir sosyal aktivite ve buluşma merkezi olacak. İzmir’e dev bir eğlence merkezi lüksü sunacak olan Optimum Outlet AVM, 10 büyük salonlu Cinebonus, 5 boyutlu sinema, 12 kulvarlık olimpik ölçülere sahip Bowling Salonu, Playland Çocuk ve Eğlence Merkezi, 20’den fazla restoran ve fastfood ünitesinin yanı sıra İzmirliler’i buzda dansla buluşturacak olan yaklaşık 400 metrekarelik ilk gerçek buz pistiyle bölgedeki yaşamı yeniden şekillendirecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.