Otoport Avm Açılıyor

Avm Haber
Tüm otomobil markaları ve otomobil alırken ihtiyaç duyulan her şey, 365 gün saat 22.00’ye kadar açık olan Otoport çatısı altında buluşacak


Gül Yapı ve Kullar İnşaat güçlerini birleştirerek, İstanbul Beylikdüzü’nde E-5 yolu üzerinde Otoport Otomobil Alışveriş Merkezi’ni hayata geçiriyor. Otoport, tüm otomotiv sektörünü aynı çatı altında buluşturacak ve ithalatçı firmaların yanı sıra ikinci el araçların alım satımının yapıldığı 365 gün açık olan bir merkez olacak. Nisan 2012’de açılması planlanan Otoport, geçtiğimiz gün Demet Akalın’ın konseriyle tanıtıldı.
Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Otoport’un en büyük özelliklerinden birinin bulunduğu lokasyon olduğuna işaret edenrek, E-5’e cepheli 200 metre uzunluğunda vitrini bulunan projenin 120 bin metrekare alan üzerinde inşa edildiğini ifade etti. Gül, Otoport’u tamamı kapalı alandan oluşan bir otomobil alışveriş merkezi olarak planlamadıklarını, yarım teraslar şeklinde yükselen Otoport’un yüzde 85’ini açık alan olarak kurguladıklarını anlattı.
Otoport’un hem galericiye, hem otomobil alıp satmak isteyene hem de yatırımcıya hemen kazandıracağını kaydeden Gül, 160 oto galeri, banka şubeleri, sigorta acenteleri, noter, kafe ve restoranlar, Go-kart pisti, Kid-Stop akülü araç pisti, hobi merkezi, turing atölyesi servis alanları ve oto kuaförünün bir arada bulunacağı Otoport’da galerilerin metre kare fiyatlarının bin 700 ile 3 bin dolar arasında değiştiği bilgisini verdi. Galerilerin yüzde 60’ının satıldığını, yüzde 30’unun ise kiralamaya ayrıldığını dile getiren Gül, metrekare kira değerlerinin ise 10 dolar seviyesinde olacağını ve kiralamalara yılbaşından itibaren başlayacaklarını açıkladı.

SATIŞLAR 2-3 KAT ARTAR

Galericilerin uzun yıllardır faaliyet gösterdikleri yerlerden ayrıldıklarında ‘acaba bundan sonra ne olur’ endişesi taşıdıklarına değinen Ali Gül, “Türkiye’de AVM’ler yeni yeni kurulmaya başladığında tekstil sektöründeki perakendeciler AVM’lere girmeye çekinirlerdi. Şimdi ise onlar için bir AVM’de bulunmak olmazsa olmaz durumda. Galericilerde Otoport çatısı altında bir araya geldiklerinde büyük bir sinerji ortaya çıkacak. Galeri sahipleri Otoport’ta yerlerini aldıklarında, eski yerlerine nazaran 2-3 kat daha fazla araba satacaklardır” diye konuştu. Otoport’u yılda 3 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Otoport’ta otomobil almak çok kolay!

Sıfır ve ikinci el her marka ve model aracın yanı sıra otomobil alım satımı için gerekli tüm kurumları bir araya getiren Otoport’ta, araba almak hem kolay hem de keyifli olacak. Satın alacağı modeli seçen ziyaretçi, kredi alacağı bankadan, aracını sigorta ettireceği sigorta şirketine ve yasal işlemlerini yaptıracağı notere kadar gerekli her şeye aynı yapı içinde kolayca ulaşacak. Birinci ve ikinci el otomobil galerileriyle her zevke ve bütçeye uygun otomobil seçeneklerini bir arada sunan Otoport’ta, galerilerin arasında duvarlar olmadığından, ziyaretçiler binanın bir ucundan diğer ucunu rahatlıkla görebilecek. Gün ışığından maksimum yararlanacak şekilde planlanan tavan ve cephe mimarisi de galerilerin her zaman aydınlık olmasını sağlayacak.

Ailece vakit geçirilecek bir otomotiv AVM’si…

Yaşam alanları ve otoparkı ailelerin de rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için tasarlanan Otoport’ta; kafe ve restoranlar, Go-Kart pisti, çocuklar için akülü araç pistleri de bulunuyor. Tüm aile fertlerinin keyifli ve kaliteli vakit geçirebileceği bir AVM olarak tasarlanan Otoport, kurumsal ve nezih bir otomobil alım alanı oluşturuyor. Böylelikle özellikle kadınların ve çocuklu ailelerin otomobil seçmelerinde büyük konfor sağlayacak olan Otoport’ta otomobil alım işlemleri de bir yemek yeme süresi kadar kısalabiliyor. Otomobil alışverişinde ezberleri bozan, otomobil alım süreçlerini keyifli bir ana ve yaşam biçimine dönüştüren Otoport’u ziyaret eden misafirler çeşitli markaların otomobillerini Otoport garantisiyle almanın güvencesini de yaşayacaklar.

Tüketiciler zamandan galericiler mekândan kazanıyor…

Otoport’un otomobil sektörüne yeni bir soluk getireceğine dikkat çeken Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, “Otomobille ilgili her şey elinizin altında olduğu için otomobil almak hem kolay hem de çok hızlı olacak. Bir aracı satın almaya karar veren müşteri, kapora vermek ve aracı satın almak için beklemek zorunda kalmayacak. Kredi işlemlerini halledebilecekleri tüm bankalar burada elleri altında olacak. Ayrıca otomobil alım satımı için gerekli tüm kurumlar, noter, sigorta acenteleri, hepsi Otoport’ta” dedi. Gül, tüketicilerin otomobil arama sürecinde hem zamandan hem de maliyetten önemli ölçüde tasarruf edeceklerini vurguladı.

İçişleri Bakanlığının yaptığı yasal düzenlemeler sonucunda, şehir merkezlerindeki ikinci el otomobil galerilerinin şehir dışına taşınmasını zorunlu hale getirdiğine dikkat çeken Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, “Otoport bu gerekliliğin karşılığı olarak tasarlandı. Ancak elbette Otoport sadece sıfır ve ikinci el otomobil galerilerinden oluşmayacak, ayrıca onlar için de bir adres olacak” dedi. Galericilerin de bu sistemden kazançlı çıkacaklarını dile getiren Gül, “Galericiler hazır işleyen bir sistem içerisinde geniş alanlara ve showroom’lara kavuşacaklar. İşletme maliyeti göz önünde bulundurulduğunda, burada pek çok imkân onlara hazır olarak sunulacak. Bununla birlikte her gün binlerce müşterinin ziyaret edeceği bir alanda satış yapma imkanını bulacaklar, bu da en az 2-3 kat fazla satış yapmaları anlamına geliyor. Otoport’u yılda ortalama 3.000.000 kişinin ziyaret edeceğini öngörüyoruz” dedi.

Şimdi yatırım zamanı!

Markalara, yatırımcıya ve ithalatçıya sunduğu birçok avantajla otomotiv sektöründe değişimin öncüsü olan Otoport’u yıl boyunca milyonlarca kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Hem galericiye, hem otomobil alıp satmak isteyene hem de yatırımcıya hemen kazandıracak Otoport’ta metrekare fiyatları 1700 dolarla 3000 dolar arasında değişiyor. Yüzde 60’ı satılan galerilerin yüzde 40’ının ise satışı ve kiralaması devam ediyor. Kiralanmaya ayrılan galerilerin kira değeri ise metrekare başına 10 dolar civarında değişiyor.

120.000 m2’lik alana ve 200 m E5 cephesine sahip Otoport’ta;

* 160 Oto Galeri
* Motor ve Bisiklet Galerileri
* Deniz Araçları
* Yapı Marketleri
* Banka Şubeleri
* Sigorta Acenteleri
* Noter
* Kafe ve Restoranlar
* Go-kart Pisti
* Kid-Stop Akülü Araç Pisti
* Hobi Merkezi
* Tuning Atölyesi
* Servis alanları
* Oto Kuaförü

bir arada bulunuyor.

Proje Künyesi

Proje Adı: Otoport
İnşaat Şirketi: Gül Yapı ve Kullar İnşaat
Proje Bitiş Tarihi: Nisan 2012
Lokasyon: İstanbul Beylikdüzü E-5 üzeri
İnşaat Alanı: 120.000 m2
Yatırım Bedeli: 100 Milyon TL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.