Sırmalı Konseri

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avm Haber, ETKİNLİKLER, İSTANBUL

Sırmalı Konseri

Sırmalı’nın temelleri, Oğuz Sırmalı’dan şan dersi alan gitarist Deniz Sayman’ın birlikte müzik yapmayı önermesiyle 2011 yılının Haziran ayında atıldı.

Çıkartmayı planladıkları albüme konacak kendi bestelerinin yanı sıra birkaç parça da cover yapmak için birlikte çalışmaya başlayan ikilinin yanına 2012 yılı içerisinde Erman Erkılınç (bas) ve Serkan Alagök’ün (davul) katılımıyla grup kurulmuş oldu. Grup, 2012 yılı Haziran ayında yakın dostları olan Deniz Bijen Rahimi’nin stüdyosunda kayıtlara başladı. Albüm kayıt aşaması sürerken fikirlerini çok beğendikleri Olcay Demirci’nin de (klavye) gruba katılmasıyla Sırmalı son halini aldı ve yaklaşık iki aylık keyifli kayıt süresinin sonrasında Bijen Rahimi (Gözlerindeki Cennet, Seni Beklemez Zaman, Ah Bir Ataş Ver) ile Ercüment Subaşı mix, İhsan Apça’da mastering çalışmalarını gerçekleştirdi.

Baran Muhsinoğlu’nun çektiği fotoğraflarlarla, Hayalgücü tasarımının da albüm kartonetini hazırladığı Gençlik Rüyası adlı ilk Sırmalı albümü, 2013 yılının Mayıs ayında Ada müzik etiketi ve Radyo ODTÜ’nün Radyo sponsorluğunda piyasaya sürüldü.

Albümden yayınlanan ilk video klip olacak Ah Bir Ataş Ver’in çekimleri dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Gölcük Donanma Komutanlığı’ndaki TCG Gür denizaltısı, TCG Salihreis fırkateyn ve Cerbe denizaltı anıtında tamamlandı. Ayrıca İsveç büyükelçisinin ve emekli generallerimizin de oynadığı klip; henüz yayınlanmadan bile görsel ve yazılı basında ilgi odağı oldu. Dumlupınar denizaltısı şehitlerine ithaf edilen klip, kazanın gerçekleştiği tarihin yıldönümü olan 4 Nisan 2014 tarihinde yayınlandı.

Vokal, gitar: Oğuz Sırmalı
Solo gitar, geri vokal: Deniz Sayman
Bas gitar: Erman Erkılınç
Davul, geri vokal: Serkan Alagök
Klavye: Olcay Demirci

1. Kategori – 22.00 TL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.