Tepe Nautilus alışveriş merkezi

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi

Anadolu Yakası Alışveriş Merkezleri, İstanbul Alışveriş Merkezleri

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi
Neden Nautilus?

Tepe Nautilus alışveriş merkezi
Tepe Nautilus alışveriş merkezi

Tepe Nautilus

Alışveriş Merkezi, adını denizlerin altında gelişmiş biyolojik hayatın başladığı çağlarda dev boyutlarıyla yaşamış ve günümüzde renkli görünümleri ve gizemiyle paleantologların büyük ilgisini çeken Nautilus’lardan alıyor.

500 milyon yıldır yaşamını sürdüren, yaşam sembolü olarak da tanımlanan ve kabuğunun kesiti mükemmeliyeti temsil eden “altın oran”a sahip olanNautilus, Rönesans’tan bu yana da birçok sanatçıya ilham kaynağı oldu.

Kadıköy’ün tarih boyunca denizle iç içe olması, denizin de yaşamın dinamiğini, değişimi, coşkuyu, tutkuyu ifade etmesi deniz konseptinin seçilmesinde önemli rol oynadı. Alışveriş merkezinindekorasyonunda ve mimarisinde de tamamen bu konsepten yararlanıldı.

Bir zamanlar birkaç metreye yakın boyutlarıyla denizlerin altında şato kuran Nautilus’ların adı, hayal gücüyle dünya edebiyatına damgasına vuran Jules Verne’nin ünlü “Denizler Altında 20.000 Fersah” adlı romanındaki efsanevi denizaltının adının da ilham kaynağı olmuştu.

 

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi Hakkında

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’na (TİBAŞ) ait araziyi Tepe Grubu tarafından 49 yıllığına “yap-işlet-devret” modeliyle kiralanmasıyla kuruldu.

156 bin metrekarelik alana sahip Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, İstanbul’un önde gelen gözde lokasyonları arasında yer alan KadıköyAcıbadem’de Eylül 2002 tarihinden bu yana faaliyet gösteriyor. Öncelikle Anadolu yakasının ve tümİstanbul’un çekim merkezi olan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, 113 mağazasıyla her hafta ortalama 200 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.

Deniz konseptini işleyen ve ziyaretçilerini seçkin bir atmosferde ağırlayan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin ilk ve tek tematik alışveriş merkeziunvanıyla ulusal ve özel günlerde farklı konsept ve önerilerle öne çıkıyor.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, çatısı altında 40 uluslararası, 70’i aşkın önde gelen ulusal markayı buluşturuyor. Yüksek teknoloji ile donatılmış akıllı bir binada işlevsel ve ferah bir tasarıma sahip olan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, 2700 araç kapasiteli akıllı otoparka sahip bulunuyor. 8 salonlu CineBonus’ta sinema keyfi, Sports International’da spor, bowling salonunda eğlence, farklı kavramlarla tasarlanan 20 cafe, fast-food ve restoran da mutfak zenginliği, bebek bakım odası, sağlık odası, ambülans servisi gibi hizmetler sunan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, alışveriş keyfine yeni imkan ve kolaylıklar sağlıyor.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, yalnızca üstün nitelikli ürün ve hizmetleri bir araya getiren bir alışveriş merkezinin değil, aynı zamanda bireylerin buluşma mekanı olarak hayatın tüm renklerini içeren bir yaşam alanı sunuyor. Kapılarını üstün markalara, yenilikçi etkinliklere ve “serinletici deniz esintilerine” açan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, 2007 yılının Eylül ayında beşinci yaşını doldurdu.

Ziyaretçilerine sürekli yenilikler ve farklılıklar yaşatmayı hedefleyen Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, hayata geçirdiği farklı temalardaki akvaryumlar ile deniz konseptini, deniz yaşantısını en etkili şekilde gözler önüne seriyor ve interaktif elektronik kiaosklar aracılığı ile ziyaretçilerini deniz yaşantısı, deniz canlıları konusunda bilgilendiriyor.

 

Rakamlarla Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi

Açılış: 24.09.2002
Toplam kapalı alan:154.332m2
Toplam kiralanabilir alan: 51.756m2
Açık otopark kapasitesi: 361 araç
Kapalı otopark kapasitesi: 2339
Toplam mağaza: 113
Toplam fastfood-restoran: 20
Giriş kapısı: 5
Otopark girişi: 4
Panoramik asansör: 2

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi Otopark

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde Rahatlık Otoparkta Başlıyor…

Yüksek teknoloji ile donatılmış akıllı bir binada işlevsel ve ferah bir tasarıma sahip olanTepe Nautilus Alışveriş Merkezi, 2700 araç kapasiteli akıllı otoparka da sahip bulunuyor.

 

Yüksek kapasiteli otoparkıyla park sıkıntısı çekmeden alışveriş yapmanın ayrıcalığını ve rahatlığını yaşatan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, aynı zamanda akıllı otopark otomasyon sistemiyle diğer birçok alışveriş merkezlerinden farklı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bu sistem sayesinde boş ve dolu alanları özel sensörler sayesinde tespit edebilen ziyaretçiler, girişten itibaren yeşil oklarla yönlendiriliyor ve kolaylıkla boş yer bulmalarını sağlanıyor. Park alanlarındaki ışıklar ise kırmızı yandıklarında park alanının dolu, yeşil yandıklarında boş olduğunu gösteriyor.

 

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi Ulaşım

Her Yol Nautilus’a Çıkar…

Kadıköy ana merkezine bir dakikalık mesafede bulunan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, tüm ana arterlerin buluşma noktasında yer alarak sağladığı ulaşım rahatlığı ile göze çarpıyor. Sadece Anadolu Yakası’nda oturanlar değil, Avrupa Yakası’nda oturan ve farklı zevkler yaşamak ve keyifli bir alışveriş yapmak isteyenler de Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde buluşuyor. Avrupa Yakası’ndan gelen ziyaretçiler deniz otobüsleri, şehir hatları vapurları ile Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ne kolaylıkla ulaşıyor. Önümüzdeki yıllar içinde devreye girecek İstanbul’un en önemli iki toplu taşım projeleri olan Marmaray ve Anadoluray hatlarının kesişme noktasında bulunan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, gelecekte de en kolay ulaşılan alışveriş merkezi olma özelliğini sürdüreceğini şimdiden garanti ediyor.

 

Tepe Nautilus AVM Alışveriş Merkezi İletişim Bilgisi
Adres : Fatih Cad. No:1, Acıbadem, Kadıköy – İstanbul
Tel.: 0 216 339 39 29
Faks : 0 216 339 39 20

——————————————————————————–

Tepe Nautilus AVM Alışveriş Merkezi İnternet Sitesi :
www.tepenautilus.com

——————————————————————————–

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.