Abdi İpekçi Caddesi

Shopping Fest

Avrupa yakasının en lüks alışveriş caddesi

Avrupa yakasında, Nişantaşı ve Teşvikiye arasında uzanan Abdi İpekçi Caddesi, İstanbul’da lüksün merkezi olarak kabul ediliyor. Bronz, Atiye ve Teşvikiye Bostanı gibi sokaklarla kapsama alanını genişleten 700 metre uzunluğundaki Abdi İpekçi Caddesi, özellikle son 10 yıllık süreçte lüks tüketime yönelik markaların yoğunlaştığı bir nokta olarak öne çıkıyor. Onu şehrin diğer alışveriş caddelerinden farklı kılan özellik de bu.

Kadın ve erkek giyiminden dekorasyona, kozmetikten aydınlatmaya hemen her türlü ürünü bulabileceğiniz Abdi İpekçi Caddesi, yeme-içme ve eğlence olanakları açısından da oldukça zengin. Bu özelliğiyle gündüzleri hakim olan kalabalığını geceleri de koruyor. Şık restoranlar, kalbur üstü bir kesimi ağırlayan bar ve kulüpler, özellikle haftasonları hareketli gecelere tanık oluyor.

Şık, varlıklı, trendleri ve modayı takip eden, yaşam stiline önem veren, her yaştan insan, caddenin geçtiğimiz aylarda Bergama taşlarıyla tepeden tırnağa yenilenen bakımlı kaldırımlarında Nişantaşı’nın keyfini çıkarıyor.

Nasıl Gidebilirim?

Abdi İpekçi Caddesi’ne ulaşmanın en rahat yolu taksi ya da metro. M2 metro hattının Osmanbey istasyonunda inip, Rumeli Caddesi boyunca yürüyerek önce Nişantaşı’na, ardından da Valikonağı Caddesi üzerinden Abdi İpekçi Caddesi’nin başlangıç noktasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Beşiktaş-Mecidiyeköy seferini yapan 30A numaralı otobüsle ya da Taksim-Dikilitaş seferini yapan 43 numaralı otobüsle Abdi İpekçi Caddesi’ne varabilirsiniz

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.