Çolakoğlu, SancakPark Outlet Center’ı açıyor

Anadolu Yakası Alışveriş Merkezleri, Avm Haber

Kıbrıs’ta ve İstanbul’da yaklaşık 25 yıllık sektör tecrübesiyle bugüne dek birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Şeref Çolak, Uygar Kent İnşaat olarak SancakPark Outlet Center projesine, Çolakoğlu İnşaat olarak da Sancak Kent Evleri’nin inşaatına devam ettiklerinin altını çizdi.

Yapımına devam ettikleri Sancakpark Outlet Center’ın yakın zamanda açılışını gerçekleştireceklerini dile getiren Uygar Kent ve Çolakoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Çolak, Sancaktepe ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte pek çok ünlü markayı bir araya getirdiklerini belirtti. Şeref Çolak, “SancakPark Outlet Center mağaza satış ve kiralama faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Açılışımız çok yakın bir tarihte gerçekleşecek” dedi.

Yaklaşık 25 yıllık sektör tecrübesiyle bugüne dek birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çolak, Kıbrıs’ta ve İstanbul’da oluşturdukları pek çok projeden sonra şu anda Uygar Kent İnşaat olarak SancakPark Outlet Center projesine, Çolakoğlu İnşaat olarak da Sancak Kent Evleri’nin inşaatına devam ettiklerinin altını çizdi. Çolak, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 dakika, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’ne ise 15 dakika mesafede bulunan Sancak Kent’in Anadolu yakasının en gözde mekânlarından olduğunu kaydetti. Kandilli Rasahanesi verilerine göre Sancak Kent’in İstanbul’un en sağlam zeminine sahip olduğunu aktaran Şeref Çolak, şu bilgileri verdi: “Uygar Kent İnşaat’ın projelendirdiği 7 bin 15 metrekarelik alan üzerine kurulu Sancak Kent, toplam beş bloktan oluşuyor. Bu blokların hemen altında yer alan ve tüm arsaya hâkim pozisyondaki Sancak Kent Alışveriş Merkezi’nde ise 91 adet işyeri bulunuyor. İşyerleri muhtelif metrekarelerde olmakla birlikte çeşitli şekillerde kullanılmaya müsait durumda. Bu merkez gıdadan giyime, mobilyadan sağlık merkezlerine kadar pek çok ticarethaneye ev sahipliği yapacak.”

Sancaktepe, arsa sorununu azaltacak

İnşaat sektörünün özellikle son yıllarda çok büyük yol kat ettiğini söyleyen Şeref Çolak, sektördeki gelişmelere 25 yıllık bilgi birikimi ve tecrübeleriyle ayak uydurmaya çalıştıklarını açıkladı. Çolak, sektördeki maliyetlerin her yıl yaklaşık yüzde 100 oranında arttığını vurguladı. Özellikle arsa maliyetlerinin yüksek oluşunun sektörü etkileyen en büyük problemlerden biri olduğuna dikkat çeken Çolak, “Sancaktepe gibi imara açılacak yeni yerleşim yerleriyle birlikte bu sorunun belli oranda azalacağını düşünüyoruz. Daha maliyetli olan eski yapıları yıkıp yeni yönetmelik ve yeni deprem koşullarına uygun konut veya işyeri yapmak yerine yeni yerleşim bölgeleriyle yola çıkmayı daha uygun bulduk. Gelir seviyesi orta sınıf ve altındaki tüketicilerimizi ev ve işyeri sahibi yapma fırsatı sunduk. Bu şekilde devletin konut edindirme politikasına da olumlu yönde katkı sağladığımız kanaatindeyim” diye konuştu.

Sektöre malzeme tedarik eden firmaların satışlarının ve aldıkları siparişlerin inşaat sektörünün durumunu ortaya koyduğunu söyleyen Çolak, sektörde büyük ölçüde iyileşme yaşanmasına rağmen sıkıntıların devam ettiğinin altını çizdi. Sektörün halen kendi içinde sıkıntılı günler yaşadığını aktaran Çolak, “Yaz döneminde çeşitli iyileşmeler yaşandı. Ancak ben bunu mevsimsel hareketliliğe bağlıyorum. Bu hareketlilik, sektörün canlanması için yeterli değil. Sıcak para akışının sağlanması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan referandumdan evet oyu çıktıktan sonra güven ortamı sağlanmış oldu. Bunun piyasalara olan olumlu etkisini fazlasıyla görüyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.