Lovelet Avm’ye Büyük Ödül

Anasayfa Manşet, Avm Haber

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sine İzmir’den büyük ödül.

Samsun’da yapımı büyük bir hızla devam eden ve yaklaşık bin 200 kişiye iş imkanı sunacak olan Lovelet Alışveriş Merkezi projesi, İDOL İnşaat’a ‘Ekonomi ve Politikada Yükselen Portreler Büyük Ödülü’nü kazandırdı.
Karadeniz’in en büyük AVM’si olma özelliğine sahip olacak olan Lovelet AVM’nin adı ve ünü daha açılmadan tüm Türkiye’ye yayıldı. Projeyi yerinde görmek isteyen onlarca vatandaş Samsun’un merkez bağlı Canik İlçe sınırları içerisindeki Lovelet AVM’nin inşaatını görmeye geliyor. ‘Aşık Eden Outlet’ parolasıyla Canik’te temeli atılan ekonomi çevreleri ve iş dünyasının da yakından takip ettiği Lovelet AVM projesi birçok dalda ödülle layık görülüyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a da ödül takdim edilen, Gözlem Gazetesi’nin ilkini İzmir’de Swissotel Grand Efes’ de düzenlediği törende İzmir dışından 6 firmaya ödül verildi. AVM projelerinde en büyük ödül ise Lovelet AVM projesine verildi. Törende ödülünü İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nun elinde alan İDOL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Acıtaş, Lovelet AVM’nin, Kardeniz Bölgesi’ nin en büyük AVM projesi olduğunu ve gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında çok ses getirdiğini söyledi. İDOL’ün Samsun’a ilkini 60 milyon Euro maliyetle kurduğu 75 bin metrekare alanda, yaklaşık bin 200 kişiye iş istihdamı sağlayacak ve ayda 900 bin kişiyi ağırlayacak Lovelet AVM’ nin 25 Mayıs ‘da açılacağını kaydeden Acıtaş, “Firma olarak AVM’ lere her yıl 100 milyon Euroluk yatırım yapmayı planlıyoruz. Konseptimizi 10 yılda tamamlayacağız.” dedi.

Karadeniz Bölgesi’ne yaptığı AVM yatırımları dolayısıyla ‘Ekonomi ve Politikada Yükselen Portreler Büyük Ödülü’ne layık görülmelerinin çok önemli olduğunu hatırlatan Acıtaş, bundan sonra Ege ve Güney Akdeniz’de de projelerinin devam edeceğini belirtti. İDOL Yönetim Kurulu Başkanı Acıtaş, bir sonraki AVM’yi kuracakları şehir için arazi çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, “Bu ödül, grubumuz için çok önemli. Gözlem Gazetesi’ne teşekkür ediyorum. Genç bir işadamı olarak daha yolun başındayız. Bu ödül bizi gururlandırdı.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.