media_markt

Media Markt Yabancıları Bile Kuyruğa Dizdi

Avm Haber

Media Markt, Çin’de de başarıyla start aldı. Şanghay’daki ilk ‘flagship’ mağazasının açılışına teknoloji tutkunları büyük ilgi gösterdi.

Avrupa’nın dev elektronik perakendecisi Media-Saturn ve Çinli ortağı Foxconn, 17 Kasım 2010’da Çin’deki ilk Media Markt mağazasının resmi açılışını gerçekleştirdi. Teknoloji tutkunları, Şanghay’ın en tanınmış alışveriş caddelerinden biri olan Huai Hai Caddesi’ndeki yeni Media Markt mağazasına akın etti.

Toplam 9.500 m2 satış alanına sahip olan mağaza, dünyadaki Media Markt outlet mağazaları arasında ikinci en büyük mağaza olarak zincirde yerini aldı. Beş kata yayılmış olan Media Markt mağazasında 45.000’den fazla güncel ürün mevcut.

1979 yılında ilk mağazasını Almanya’nın Münih kentinde açan Media Markt, sırasıyla Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluştu. Media Saturn Holding bünyesinde yer alan Media Markt Çin’de açtığı mağazası ile bulunduğu ülke sayısını 15’e yükseltti.

Media Markt’ın Şanghay’daki ilk mağazası, tanınmış alışveriş caddesi Huai Hai Caddesi’nde yoğun ilgi ile açıldı. Ürün portföyünün Çinli tüketicilerin tercihlerine göre belirlendiği mağazada, tüketici elektroniği, cep telefonları, eğlence, ofis teknolojisi, fotoğraf/video aksesuarları, araba ses sistemleri, elektrikli ve küçük ev aletleri gibi geniş bir ürün yelpazesi yer alıyor.

Media Markt’ın denenmiş başarı formülü, sürekli düşük fiyatlarla sunulan geniş bir ürün yelpazesiyle, yenilikçi mağaza tasarımıyla, uzman öneri ve hizmetle Çinli tüketicilerin gereksinimlerine adapte edildi. Çin’de de müşteri odaklı yaklaşımı ile rekabet avantajı sağlamayı hedefleyen Media Markt, tüketicilere gereksinimlerini tam olarak karşılayan ürünü bulabilmeleri için 275 çalışanı ile hizmet vermeye başladı.

media_markt
media_markt

Media Markt Çin mağazasının tasarımında 3-D teknolojisi, televizyonlar ve hi-fi ses sistemleri için stüdyolar ve 300 m2’lik bir e-öğrenme ve oyun deneyimi bölümleri dikkat çeken unsurların başında geliyor. Mağazanın bir diğer özelliği de, müşterilerin masaj koltukları gibi ürünleri deneyebileceği geniş bir rahatlama alanına sahip olması.

Media Markt, Çin’de de ürünlerle ilgili teslimat, tamirat ve uzman tavsiyelerinden bilgisayar kurulumuna kadar oldukça kapsamlı bir yelpazede hizmet veriyor.

Tüketicilerin mağaza açılışına gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını, 2012 yılına kadar Şanghay’da ondan fazla mağaza işletiyor olmayı planladıklarını belirten Media-Saturn-Holding GmbH’nin CEO’su Roland Weise, ‘Çinli tüketicilerin alım gücü giderek artıyor ve biz de pazara girişimizde bu büyümeden faydalanabiliriz. Sadece elektrikli ürün perakende endüstrisi bile yılda yüzde 8 gibi bir oranda büyüyor ve satışların da önümüzdeki on yıl içinde 180 ila 200 milyar Euro’ya ulaşması bekleniyor’ dedi.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.