Nautilus’ta anlamlı etkinlik

ETKİNLİKLER
‘Çocuklarından Noel Babaya Hediye’ projesi ile Noel Baba’nın evinin restorasyonu için destek toplanıyor.
Kültürel mirasımızın korunması ve tanıtılması için çalışmalarını yürüten BKG (Bilkent Kültür Girişimi), ‘Çocuklarından Noel Babaya Hediye’ projesi ile Noel Baba’nın Demre’deki evinin restorasyonu için destek topluyor. Sömestr tatilinde çocuklarını bekleyen Noel Baba mozaği Tepe Nautilus’ta sergileniyor.

Antalya Demre’deki Akdenizli Noel Baba’nın evinin restore ettirilmesi amacıyla 26.600 parçadan oluşan bir mozaik çalışması tasarlayan Bilkent Kültür Girişimi (BKG), yerli ve yabancı çocuklara ülkemizin miraslarını tanıtmaya devam ediyor.

Mozaiğe yapıştırılan her parça ile çocuklar, Noel Baba’ya hediye vererek müzenin restorasyonuna katkı sağlıyor. Aynı zamanda mozaik alarak panoya yapıştıran her çocuğa da bir sertifika hediye ediliyor. 6 metrekarelik panoya Türk çocuklarının yanı sıra çeşitli ülkelerden ülkemizi ziyarete gelen çocuklar tarafından şu ana kadar yaklaşık iki bin mozaik yapıştırıldı.

Yaz boyunca Demre’de yer alan bu mozaik şimdi de İstanbul’da Tepe Nautilus’ta çocuklarla buluşuyor. Mozaik pano tamamlandığında ise Noel Baba’nın evine bağışlanarak burada sergilenmeye devam edilecek.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.