2011’de 25 AVM açılacak 35 bin kişiye iş imkanı yaratılacak

Avm Haber

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hakan Kodal, 2011’de 25 yeni alışveriş merkezinin açılmasının planlandığını ve bu sayede 35 bin kişilik istihdam yaratılacağını söyledi.

Hakan Kodal
Kodal, alışveriş merkezlerinin 2011 hedeflerini paylaştığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, AVM sektörünün 2010 yılında toplam 35 milyar dolarlık yatırım büyüklüğüne ulaştığını, bunun üçte birinin yabancı sermayeden geldiğini de belirtti.
Kodal, 350 bin kişiye istihdam olanağı sağladıklarını ve 2010’da açılan 21 yeni AVM ile 6.4 milyon metrekarelik kiralanabilir alana ulaştıklarını da ifade etti. 266 aktif AVM olduğunu anlatan Kodal, “2011’de 25 AVM açılacak. 35 bin yeni istihdam yaratılacak” dedi. Kodal, “Sektörün büyüdüğünü görüyoruz. Ama toplam artışın yüzde 12.8 olduğunu düşünürsek, eski yıllara göre artışta bir yavaşlama söz konusu” dedi.

Borçlar Kanunu
Borçlar Kanunu tasarısının TBMM’den geçtiğini anımsatan Kodal, Ankara’da yaptıkları görüşmelerin, Borçlar Kanunu’nun bu haliyle yürürlüğe girmeyeceği, kendilerinin de görüşleriyle tekrar değerlendirmeye alınacağı şeklinde olduğunu belirterek, “18 ay içerisinde Borçlar Kanunu kanadında bir düzeltme bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.