ALPER DALKILIÇ DAĞ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

ETKİNLİKLER
Dağların kalbinden zirvesinden ve eteklerinden çekilen fotoğraflarla, TÜRÇEK yararına yapılan bu proje ile ülkemizin önemli doğa koruma alanları başta olmak üzere, tüm doğal alanlarına modellik edecek bir “Doğa Eğitim Merkezi” kurmak, İnsan–doğa dengesi çerçevesinde çevre eğitimine katkıda bulunmak ve yerel kalkınmaya katkı sağlamaktır.

‘’ACARLAR LONGOZU’’ Acarlar Doğa Eğitim ve Ziyaretçi Merkezi’ nin iyileştirilmesi ve desteklenmesi hedeflenmektedir.- Acarlar Doğa Eğitim ve Ziyaretçi Merkezi, ülkemizin ikinci en büyük subasar ormanı olan ve birinci derece doğal SİT statüsüne sahip Acarlar Longozu’nu ve barındırdığı biyolojik çeşitliği insanlara tanıtmayı ve doğa sevgisi aşılamayı hedeflemektedir.
Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu’ nun uyguladığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından yürütülen GEF Küçük Destek Programı (SGP) ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen proje kapsamında bölgede atıl duran bir köy okulu onarılarak, doğa eğitim ve ziyaretçi merkezine dönüştürülmesi yolunda önemli bir adım atılmıştı.

Daha önce Klimaplus sponsorluğunda Haziran 2011 yılında Gobi Çölü Ultra Maratonu’ na katılan ve koşusunu bağışçıların desteğiyle TÜRÇEK (Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu) yararına fidan bağışı için yapan ALPER DALKILIÇ, yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile karşımıza çıkıyor. DALKILIÇ, tırmanış yaptığı Anadolu, Rusya, Çin, İran ve Gürcistan dağlarında çektiği fotoğraflardan oluşan Dağ Fotoğrafları Sergisi, ECE Türkiye tarafından yönetilen METROCITY AVM, Zemin Kat Sergi Alanı’ nda 3-16 ARALIK tarihlerinde ziyaretçilerle buluşacaktır. Sergilenecek 34 fotoğrafın satışından elde edilecek gelirin tamamı Turkçek’e bağışlanacaktır. Sergi aynı zamanda 11 ARALIK ULUSLARARASI DAĞLAR GÜNÜ’ ne de dikkat çekmeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.