Antares AVM

Ankara Alışveriş Merkezleri

Antares AVM
“Ankara’nın Yeni Yıldızı olarak tanımlanan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin yönetimi, dünyanın en prestijli gayrımenkul hizmetleri ve finansal yönetim firması Jones Lang Lasalle Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor.

Adını samanyolunda yer alan güneşten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan bir yıldızdan alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 85.000 metrekarelik kiralanabilir alanı ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alma özelliği taşıyor. İki yılda tamamlanan ve toplam 250 milyon dolara mal olan alışveriş merkezi, Şubat 2008’de hizmete girdi. Konfor ve teknolojinin iç içe olduğu, geniş bir cadde ferahlığıyla tasarlanan alışveriş merkezinde, 16 metre genişliğindeki alışveriş koridorları üzerinde üç büyük atrium yer alıyor.

Giyimden kozmetiğe, dekorasyondan elektroniğe toplam 184 mağazayı ve organize perakende sektörünün devlerini bünyesinde barındıran alışveriş merkezi bünyesinde, Real ve Praktiker’in Ankara’daki ikinci mağazaları 4.155 m2 satış alanı ile Electroworld ve 1.815 m2 satış alanı ile Teknosa, dünyanın en büyük hazır giyim mağaza zincirlerinden C&A da tüketicilerle buluşuyor. Alışveriş merkezinin Ankara manzaralı ve alışılmışın dışında birbirinden uzak masalarla donatılmış derin bir yüksekliğe sahip fast-food katı aynı anda 2.000 kişiye hizmet sunuyor.

Çocuk oyun üniteleri ve restoranı ile 4.245 metrekarelik alana kurulu Türkiye’nin en büyük bowling salonu olan Rolling Ball Bowling, Antares’e yaşam merkezi özelliğini kazandıran mekanlar arasında yer alıyor. Ayrıca 10 salonlu, 2.500 kişilik sinema kompleksi de Antares’in yaşam merkezi olma özelliğini tamamlıyor. Alışveriş merkezinin 4.000 araç kapasiteli otoparkı ise giriş ve çıkışlarda ziyaretçileri büyüklüğüne yaraşan bir konforla karşılıyor.

Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi kapsamında, altı kuleden oluşan 619 konutluk yaşam alanıda yer alıyor. Mimari projesini A Tasarım Mimarlık’ın kurucusu Ali Osman Öztürk ve ekibinin yürüttüğü Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin konsept danışmanlığını ise İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor LLP yapıyor.

Özellikle içinde bulunduðumuz ekonomik şartlar artık çoğu alışveriş merkezi yatırımcısının profesyonel yönetim hizmeti almaya başlamasını sağladı. Jones Lang LaSalle Alışveriş Merkezi Yönetim Hizmetleri Birimi 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren Antares projesini de hizmet vermeye başladı. Ercüment Alptekin’in kaptanlığını yaptığı merkez ofis ve alışveriş merkezleri olmak üzere toplam 34 kişilik profesyonel yönetim ekibi ile JonesLang LaSalle 14 alışveriş merkezi projesinin yönetimini ve yönetim danışmanlığını yürütmektedir.Uluslarası bilgi ve ulusal tecrübe birikimi ile, merkez yönetim ekibinin sağladığı ekonomik fayda projelerin daha verimli yönetilmesini sağlarken, toplam faydayı da arttırmaktadır.

JONES LANG LASALLE
Gayrimenkul alanında uzman finansal ve profesyonel hizmetler sunan Jones Lang LaSalle, Jones Lang Wootton (1793) ve LaSalle Partners Incorporated (1968) şirketlerinin 1999 yılında birleşmesiyle kurulmuştur.

Uzman ekibiyle gayrimenkul, işletme ve yatırım alanlarında müşterilerine entegre hizmetler sunmaktadır. 2007 yılı cirosu 2.7 Milyar Dolar olan şirket, dünya genelinde yaklaşık 180 ofise sahiptir ve 60 ülkede 700 şehirde hizmet vermektedir. Dünya çapında yaklaşık 1.2 milyar m2’lik portföyü ile gayrimenkul ve kurumsal tesis yönetim hizmetlerinde endüstri lideridir.

LaSalle Investment Management, şirketin yatırım yönetim kurumudur. LaSalle Investment Management, yönetimi altında bulunan 54 Milyar Dolar değerindeki malvarlığı ile gayrimenkul alanında dünyanın en büyük ve çeşitli yatırım yönetimi kurumudur. Ayrıntılı bilgi için: www.joneslanglasalle.com

JONES LANG LASALLE TÜRKİYE
Avi Alkaş tarafından 1997 yılında kurulan Alkaş, hızla gelişen ve büyüyen alışveriş merkezleri sektöründe dünya çapındaki gelişme ve trendleri takip ederek müşterilerinin mevcut ve/veya planlanan projeleri için en yüksek uluslararası standartlarda hizmet sunmuştur.

Alışveriş merkezlerine ve perakendecilere, planlama ve yatırım aşamasından yönetim ve operasyon aşamasına kadar hizmet veren Alkaş, önde gelen Türk ve uluslararası şirketlere, yerel ve yabancı platformlarda, çağdaş profesyonel bir anlayış ile proje öncesi konsept geliştirme, kiralama, yönetim ve perakende emlak danışmanlık hizmetleri vermiştir.

Perakendecilerle ilişki yönetimi, ünlü yatırımcı müşteriler, yerel pazarda uluslararası teknik bilgi, ICSC ve TCSR gibi kuruluşlarla olan iyi ilişkiler gibi özellikleri ile rakiplerinden ayrılan Alkaş, toplam 1.890.000 m² alanda 44 alışveriş merkezinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alkaş, kısa süre önce dünyanın en önemli gayrımenkul hizmetleri ve finansal yönetim firması Jones Lang LaSalle ile stratejik bir ortaklığa imza atarak Jones Lang LaSalle Türkiye adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

Adres : Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sok. No:1/A Ayvalı – Etlik / ANKARA
Tel : 0312 321 0600
Faks : 0312 322 8424
E-mail : info@antaresavm.com.tr

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.