atakoy-plus-avm

ATAKÖY PLUS AVM

Avrupa Yakası Alışveriş Merkezleri, İstanbul Alışveriş Merkezleri

atakoy-plus-avm
atakoy-plus-avm

Bölgenin en prestijli alışveriş merkezi Ataköy Plus, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Ataköy Plus Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 14 Nisan’da kapılarını açtı. Bünyesindeki markalar, sıradışı mimarisi ve merkezi konumu ile bölgenin en prestijli alışveriş merkezi olarak hayata geçen Ataköy Plus Alışveriş Merkezi, yılda 8 milyon kişiyi ağırlamayı hedefliyor.

Ataköy 6. Kısım’da, lüks konakların hemen önünde bulunan Ataköy Plus Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 14 Nisan’da ilk ziyaretçileriyle buluştu. Delta Proje A.Ş. ve Ortakları tarafından inşa edilen Ataköy Plus Alışveriş Merkezi, sadece alışveriş değil bir yaşam merkezi olarak da tasarlanan çok yönlü yapısıyla, bölgenin yeni çekim merkezi.

Ataköy Konakları’nın da mimarı olan Delta Proje A.Ş ve Ortakları’nın tek alışveriş merkezi projesi olan Ataköy Plus farklı mimarisi, önemli markaları bir araya getirmesi, yerel pazarı ve gurme dükkanlarıyla adından bahsettirecek. Ataköy Plus Genel Müdürü Cemil Demirbakan proje için “Bölgenin en prestijli ve mağaza karmasıyla adından en çok söz ettiren alışveriş merkezi” dedi ve ekledi: “Yüzde 85 doluluk oranıyla açılıyoruz. Markaların alışveriş merkezine ilgisi oldukça yoğun.

Bölgede profesyonel olarak tasarlanmış tek çocuk oyun alanı, en büyük sinema salonları, en ünlü restoran ve marka karmasının olduğu tek yeriz. Bu nedenle bölgenin yeni çekim merkeziyiz. Ayda 650 bin, yılda 8 milyon ziyaretçi hedefliyoruz.
Ünlü restoranların da adresi

Toplam 6 kat üzerine kurulu olan Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nin ilk iki katı otopark olarak planlandı. Alt zemin kat çocuk oyun alanı, market (Migros) ve elektronik market (Darty)’e ayrıldı. Giriş kat aktif spor, casual giyim kitap ve müzik market alanlarına ayrılırken; birinci katta çocuk giyim, ev tekstili cafe ve restoranlar; ikinci katta ise, fashion markalar ve Star Park’ın tasarladığı özel oyun alanı yer alıyor.

Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde restoranlar mağazalarla aynı katlarda yer alıyor. Tersane, Mezzaluna, Kahve Dünyası gibi yeme içme sahnesinin öne çıkan isimleri burada özel menülerle misafirlerini ağırlamaya hazır. Alışveriş katının üst bölümlerinde sigara yasağı göz önüne alınarak teraslar tasarlandı. Deniz manzaralı teraslar, food court restoranlarla öne çıkıyor.

Düsseldorf’un ünlü pizzacısı, Tersane ve Namlı Gurme ilk kez Ataköy’de

Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde pek çok ünlü markanın yanı sıra ilk mağazalarını burada açacak olan markalara da ev sahipliği yapıyor. Yunanlı ayakkabı mağaza zinciri Exe, Düsseldorf’un ünlü pizza ve makarna zinciri Mirano, şarküteri deyince akla gelen en prestijli markalardan Namlı Gurme ve Tersane bu isimlerden birkaçı.

Alışveriş Merkezinin detayı
Yatırımcı: Delta Proje İnşaat A.Ş. ve Ortakları
Lokasyon: Ataköy 6. Kısım
Mimari Proje: Orson Mimarlık/ Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu
Kiralama: Muzaffer Gülöz-Sitare Algan
İnşaat Alanı: 100 bin metrekare
Kiralanabilir alan: 23 bin metrekare
Mağaza sayısı: 140
Market alanı: 2 bin 500 metrekare
Çocuk Oyun alanı: 1000 metrekare
Sinema Alanı: 3060 metrekare
Kapalı Otopark: 1500
Açık Otopark: 250

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.