AVM’de akıl almaz olay!

Avm Haber
Görenlerin yüreğini ağzına getiren olay, Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki oyun parkında yaşandı. Çeşitli lunapark üniteleri ile adrenalin tutkunu küçük büyük herkesin ilgisini çeken oyun parkı, önceki gün, öğrencilerle doluydu. Bütün üniteleri deneyen çocuklar, “Çılgın Köpekbalığı” adlı hız treninde korku dolu anlar yaşadı. 20 öğrencinin bindiği tren, keskin virajları geçip Atlantis Kulesi’nin bulunduğu kata geldiğinde yolun yarısında hız kesip durdu.
AKLA ZİYAN UYGULAMA!
Görevliler hemen devreye girdi. Ancak treni hareket ettirmek için öyle bir yöntem kullandılar ki akla zarar. Havada asılı kalan treni, rayların altından, uzun bir sopa ile ittirip hareket ettirmeye çalıştılar. O anda oyun parkında olanlar da endişeli gözlerle görevlileri izledi. Zira hassas bir yapıya sahip trenin alttan ittirilmesiyle raydan çıkması, çocukların düşmesi işten bile değildi. Neyse ki korkulan olmadı, bu kez bir kaza yaşanmadan hızlı tren tekrar çalıştırıldı. Peki ya diğer sefere?

‘ACİLEN KAPATILMALI’
Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlter Çelik, can güvenliğinin herşeyin önünde geldiğini belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: “Dizayn, bakım ve işletmesinde bir problem olduğu anlaşılan bu hız treni öncelikle kullanımdan kaldırılmalı, tamir ve bakımı yapılmalıdır. Çünkü, insan taşıyan ve güvenlik seviyeleri üst düzeyde olması gereken bu teknoloji ürünü makinalar periyodik olarak kontrol edilmeli, bakımları yapılmalı ve düzgün işlediğinden emin olunmalıdır.”

‘RAYLAR SOĞUMUŞTU’
Oyun parkının görevlileri ise, trenin asılı kalmasının nedenini rayların soğuk olmasına bağladı. Tren uzun süre çalışmadığı için rayların soğuk olduğunu, bu yüzden trenin beşinci kattaki düz raylarda durduğunu, 3-5 tur atıp raylar ısınınca sorunun ortadan kalktığını belirttiler. “Trenin sopayla itilmesinde sakınca yok” dediler. (KAYNAK: HABERTÜRK)

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.