Capitol Sinema

Anadolu Yakası Alışveriş Merkezleri, SİNEMA

Capitol Spectrum 14 Sinemaları

Adres ve Kroki

Adres : Mahir İz cad. No: 4 Altunizade Üsküdar / İstanbul
Telefon : +90 216 554 77 70
Faks : +90 216 554 77 88

Dijital 3D Sinema

Capitol Spectrum Sinemaları, en kaliteli 3D deneyimini misafirlerine yaşatmak için Xpand teknolojisini tercih ediyor. İşte en kaliteli 3D deneyimi sunan Xpand teknolojisinin farklılıkları.

Xpand 3D Teknolojisi

Aktif Polarize Gözlükler
Xpand 3D sistemi, aktif polarize gözlükleri ile dünyanın en gelişmiş 3 boyutlu gözlük teknolojisine sahiptir. Xpand 3 boyut teknolojisinin en önemli parçası “aktif polarize gözlükler’dir. Sadece sinemalarda kullanılan dijital projeksiyon makineleri ile uyumlu olan gözlükler, projeksiyondan gelen kızıl ötesi sinyaller ile aktif hale gelir. Bu sinyaller ile aktif hale gelen gözlüklerin her biri saniyede 144 kez açılıp kapanır.

En Net ve Kusursuz 3 Boyutlu Görüntü
Perdeden yansıyan her film karesi önce sol göze yönlendirilir, bu esnada sağ göz camı kapanır. Ardından görüntü sağ göze yönlendirilir, bu esnada da sol göz camı kapanır. Bu işlem saniyede 144 kez tekrarlanır. Böylece iki gözün görüntüleri birbirine karışmaz. Bu aşamada diğer 3D teknolojilerinde yaşanan gölgelenme kesinlikle yaşanmaz. Xpand teknolojisinin en önemli farklılıklarından birisi de görüntü üzerinde gölgelenmenin yaşanmamasıdır. Sonuçta en net ve kusursuz 3 boyutlu görüntü seyirci ile buluşur.

En Parlak 3 Boyutlu Deneyim
3 boyutlu görüntü olabildiğince fazla ışığa ihtiyaç duyar. Xpand X101 gözlükleri, çalışma sitemi ile var olan en parlak 3D görüntüyü sağlar. Xpand X101 gözlükleri, var olan diğer 3d teknoloji gözlüklerine oranla ışığı %15 daha fazla algılar. Diğer 3D teknolojilerinde ışık önce projeksiyon makinesinden perdeye yansırken filtrelenir, ardından perdeden seyirciye yansırken filtrelenir. Bu sebeple ışık, etkisini 2 kez kaybeder. Xpand teknolojisinde ise ışık, projeksiyon makinesinden direk olarak perdeye yansır ve sadece seyirciye ulaşırken gözlüklerde filtrelenir. Bu sayede en parlak 3 boyutlu görüntü seyirci ile buluşur.

En İyi 3 Boyutlu Deneyim
Xpand 3D teknolojisinde kullanılan beyaz perde, görüntüyü, diğer teknolojilerde kullanılan gümüş perdeye oranla daha geniş bir görüş açısı ile seyirciye yansıtır. Bu geniş görüş açısı sayesinde, seyirci salon içinde hangi konumda olursa olsun, aynı kalitede 3 boyutlu görüntü deneyimini tecrübe eder.

Xpand 3D Kalitesi Festivallerde de Tercih Ediliyor
Xpand, görüntü kalitesi ve teknolojisi ile ortaya koyduğu farkını, tercih edilmesi ile de gösteriyor. Sinema sektörünün en prestijli festivallerinden olan Cannes Film Festivalinin 62. Açılış gecesinde gösterilen Yukarı Bak filmi, Xpand 3D teknolojisi ile seyircilerle buluştu. 3D sinema ve teknoloji platformlarında en çok tercih edilen sistem olan Xpand teknolojisi Cannes Film Festivalinin ardından, Venedik Film Festivalinin 3D film gösterimlerinde de kullanılması ile tercih edilirliğini açıkça ortaya koymuş oldu.

Kroki :

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.