“Dinozorlara Yolculuk” sergisi Torium’ da açıldı

Avm Haber


Merakla beklenen “Dinozorlara Yolculuk” sergisi açıldı. Türkiye’de çocuklara önemli kültür-sanat etkinlikleri sunan İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) ve Torium Alışveriş Merkezi işbirliğiyle İstanbul’a gelen sergi, 300’den fazla bilim adamının çalıştığı, dünyanın önde gelen bilim ve araştırma merkezi Natural History Museum’un (NHM) imzasını taşıyor.

65 milyon yıl önce aniden yok olan ve her dönem merak edilen dinozorlarla ilgili bilinmeyenlere ışık tutan sergi içeriği, Natural History Museum tarafından hazırlandı. Dünyanın en gelişmiş robotlarını üreten Japon “Kokoro” firması tarafından müze için geliştirilen, hareketli ve ses çıkaran dinozorlar, Torium Alışveriş Merkezi’nde kurulan 600 m2’lik sergi için özel olarak hazırlanan alanda sunuluyor.

Hem çocuklara hem de ailelere dinozorlarla ilgili benzersiz bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanmış olan sergi, insanı bir ısırıkta parçalayabilecek güçlü çene yapısına sahip ve dinozorlar aleminin kralı olarak bilinen T-REX başta olmak üzere, kısa ama dayanıklı ve güçlü bacakları ile ANKYLOSAUR’u, boynuzlarıyla hafızalara yerleşen TRICERATOPS’u ve nicelerini meraklılarıyla buluşturuyor.

Sergi 11 Mart tarihinden itibaren, Torunlar GYO tarafından İstanbul Haramidere’de hayata geçirilen Torium Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

* Sergi, 2 yaş altındaki çocuklar için tavsiye edilmemektedir.

www.istanbulcocuktiyatrosu.com
Tel: 0212 347 98 07
Sergi Adres: Torium Alışveriş Merkezi / 0212 699 90 50

2 Yorum

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.