Fetih 1453 Gişe Rekoru Kırıyor

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, SİNEMA

İstanbul’un fethini anlatan Fetih 1453 filmi Gösterime girdiği ilk günden itibaren büyük ilgi gördü. Görsel efektleriyle adeta bir Hollywood yapımını andıran film 16.02.2012 tarihinde vizyona girdi.

Bugüne kadar çekilmiş en yüksek bütçeli film olma özelliğini taşıyan Fetih 1453 için 17 milyon dolar harcandı. Çekimleri yaklaşık 3 yıl süren filmde 1451-1453 yılları arasında geçen tarihsel olaylar konu alınıyor. Fatih Sultan Mehmet, Ulubatlı Hasan gibi tarihi şahsiyetlerin de yer aldığı film yayına girdi ve büyük ilgi gördü.

Yapımcılığını Fatih Aksoy’un yaptığı film Türk sinema tarihinin en pahalı yapımı olarak tarihe geçti. Geniş bir kadro ile çekilen filmdeki görsel efektler de yabancı yapımlardan eksik kalmıyor.

Filmin fragmanı da sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor. İşte Fetih 1453 filminin fragmanı:

1 Yorum

  • Ya biz tarihimizi bilmiyoruz ya da bu filmi yapanlar bilmiyor.
    Giden parama mi yanayim, filime harcanan paraya mi aciyim
    Bu filmi yabanci bir yonetmen cekseydi eminin daha iyi arastirip butun gercekleri sergilerdi ve de bizim yonetmenlerin yapdigi gibi tarihimize darbe vuran ve atalarimizin kemiklerini sizlattan sahneler koymazdi.
    Fetih Marsi tokmaga kafaniza mi vuruyordu ya da korktunuzmu Turk gencleri suurlanir diye!!!
    O essiz insani, tek olan Fatih sultan Mehmet Hani asi, sinirli, acimassiz, gozunu hirs burumus, kendi cocuguna bile sahip cikmayan bir canavara dondermisler.Ve de ulu insan hocamiz ak semsettini AK hocam olaraktan andiniz ya bu ihaneti ne Allah affeder ne de tarih…Zaman degisir ama tarih degismez sadece tarihimizi utanmadan zamana gore yorumladiniz icin bu kuf tutmus beyinlere aciyorum…

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.