Kenan Doğulu

Kenan Doğulu Aşk’a Şarkılar Konseri

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, ETKİNLİKLER

Kenan Doğulu 14 Şubat Salı Gecesi 21.00’da Zorlu PSM’de ! 

Atlantis Yapım Zorlu PSM  iş birliğiyle 14 Şubat’ta Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşecek Kenan Doğulu konseri, Sevgililer Günü’nde mükemmel bir gece geçirmenizi sağlayacak!

Türk pop müziğinin en başarılı isimlerinden biriyle çok özel bir gecede, çok özel bir konserde buluşacaksınız!

Beş yaşındayken konservatuara birincilikle girip piyano bölümünde eğitim aldı. Flüt ve gitar eğitimi, davul ve saksafon dersleri aldı. Eğitimi boyunca edebiyata olan ilgisi şiirler, hikayeler ve şarkı sözleri yazmasına sebep oldu.

Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve albüm yapımcısı kimliğiyle tanıdığımız Kenan Doğulu’nun 1993 yılındaki çarpıcı çıkışını sağlayan Yaparım Bilirsin, 7’den 70’e herkesin ezbere bildiği şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesini beraberinde getirdi. Bu albümün başarısını devam ettiren ve özellikle aynı isimli şarkısının videosuyla bir fenomene dönüşen Sımsıkı Sıkı Sıkı ise tam 1 yıl sonra huzurlarımızdaydı. Üçüncü Kenan Doğulu albümü Kenan Doğulu III, 1996 yılında yayınlandı.

Büyük beğeni toplayan 10. Yıl Marşı’nın yeniden düzenlemesinin yer aldığı teklinin 1997’de ve Gençlik Marşı’nın yeniden düzenlemesinin yer aldığı teklinin 1999’da yayınlanmasının ardından Ben Senin Herşeyinim isimli yeni Kenan Doğulu albümü, yine 1999 yılında yayınlandı.

İki yıllık sessizlik, bizleri 2 yıl içinde yayınlanacak iki albüme hazırlayan bir dönemdi. Ex Aşkım 2001’de, akustik albüm Kenan Doğulu 5.5 ise 2002 yılında yayınlandı. Tüm albümleriyle müzik listelerinde zirveyi gören, videolarıyla sansasyon yaratan Kenan Doğulu, 2003 yılında Demedi Deme adlı albümü yayınlamasının ardından buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5’la 2004’te devam etti.

2006 yılında yayınladığı albümü Festival, dönemin en çok satan albümlerden biri oldu. Buçuklu albümlerinin şimdilik sonuncusu olan 7,5, 2007’de yayınlandı. 2007, Kenan Doğulu için çok özel bir yıldı. Sanatçı, Shake It Up Şekerim isimli şarkısıyla katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’nda dördüncülüğü kazandı.

2009’da yayınlanan Patron isimli albümü, 2012’de Aşka Türlü Şeyler izledi. Bu yıl içinde yayınlanan İhtimaller ise Kenan Doğulu diskografisinin şimdilik son albümü olarak kayıtlara geçti. 1993’ten beri yayınlanan Kenan Doğulu albümleri, sanatçının başarısını her daim arttırarak sürdürmesini sağladı. Doğulu; çeşitli sanatçı arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği işbirlikleri ve farklı sanatçılar için hazırladığı bestelerle de çok konuşuldu.

Kariyeri boyunca birçok başarı elde ederken çok sayıda ödülün de sahibi oldu. Özellikle çocuklar ve eğitim konuları üzerine düzenlenen 100’ün üzerinde sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak çalıştı.

Sanatçı ayrıca çeşitli TV projelerinde yer aldı.

Kenan Doğulu’nun 23 yıllık profesyonel sanat kariyerindeki birbirinden önemli albümler ve bu albümlerde yer alan özel şarkılar, Sevgililer Günü’nde sizlere unutulmaz bir konserde eşlik edecek.

 

Bilet almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.