LG, Cinema Screen tasarımlı Yeni Ürünleriyle Türkiye 3D TV Pazarında 1 Num

Anasayfa Manşet, Avm Haber

LG Electronics, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park’ın baş konuşmacı olarak katıldığı basın toplantısında 2012 yılına yönelik stratejilerini açıklarken 3D teknolojisi ve tasarımında devrim yaratan yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerini tanıttı.

Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics, bugün Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed’de düzenlediği basın toplantısıyla TV pazarına yönelik 2012 hedeflerini açıklarken yeni Cinema Screen Tasarımı LG Cinema 3D Smart TV’lerinin tanıtımını gerçekleştirdi.  
 
LG’nin hedeflerinin yanı sıra yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerin tanıtıldığı toplantıda LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park, Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ndeki önemine dikkat çekerek “Türkiye ekonomisi son 4 yıldır büyük bir performans göstererek stabil bir büyüme kaydetti. Bunda özellikle Türkiye’nin genç nüfusu ve yüksek penetrasyon oranlarının Türkiye’yi çekici bir pazar haline getirmesi de etkili. LG olarak biz de yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerimizi pazara sunarak Türkiye’ye verdiğimiz önemi gösteriyoruz” dedi.

LG Türkiye organizasyonunun bölgedeki önemli rolüne değinerek Türkiye’yi her zaman ayrıcalıklı ülkeler arasında değerlendirdiklerini belirten James Park sözlerini şöyle sürdürdü: “LG Türkiye, şu anda Ortadoğu ve Afrika bölgesinde %40.2’lik 3D TV pazar payıyla bir numara ve lider konumda bulunuyor. 2012 yılında Smart TV ve ev eğlencesi kategorisinde yer alan ürünlerin yaklaşık yüzde 70’inde 3D özelliği bulunacak. 3D televizyon pazarının, 3D alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve içerik dağıtımının yaygınlaşması nedeniyle önemli ölçüde büyümesini bekliyoruz” dedi.

LG’nin Türkiye’de 3D ile özdeşleştiğinin altını çizerek bu teknolojiye her zaman önem verdiklerini kaydeden James Park, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi tarafından yapılan araştırmaya göre LG müşteri memnuniyeti açısından önde gelen şirketler arasında yer aldı. Bu da bize daha fazla çalışmak ve üretken olmak için cesaret verdi. Bundan sonra da yoğun şekilde odağımızı sürdürerek yeni teknolojilerle kullanıcıların karşısında olacağız. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda LG, içlerinde Cinema 3D Smart TV, LG Styler ve Sihirli Kumanda’nın da bulunduğu toplam 14 yeni ürünüyle 2012 Red Dot Tasarım Ödülü almaya kazandı. Yeni ürünlerimizin tasarım alanında böyle prestijli bir ödüle değer görülmesi bizi gerçekten çok memnun etti. Tasarım aşamasındaki diğer yeni ürünlerimizle de aynı başarıları elde etmeyi hedefliyoruz.”

Toplantının sonunda ise LG TV Ürün Geliştirme Müdürü Aytek Dorken LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV’leri hakkında detaylı bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi. “Minimum Çerçeve, Maksimum 3D Deneyimi” sloganıyla pazara sunulan LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV modelleri, 3D deneyimini benzersiz bir boyuta taşıyor. “Neredeyse yok denecek” kadar ince çerçevesiyle tasarımda çığır açan ürünler, mükemmel 3D görüntü kalitesine ve sınırsız 3D içeriğine sahip. Cinema Screen tasarımıyla dikkat çeken ürünler sinemadaki izleme deneyimini evinize taşıyacak” dedi.

LG Cinema 3D Smart TV’lerin öne çıkan özellikleri:

LG Cinema 3D Smart TV’ler, geliştirilmiş 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonu ile 3D içeriklerde kullanıcı gereksinimlerini en üst düzeyde karşılıyor. 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonunun geliştirilmiş derinlik etkisi sayesinde ise herhangi bir 2D içerik, çözünürlük kalitesi ne olursa olsun yüksek kalitede 3D görüntüye dönüştürülebiliyor. Yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde bulunan LG Cinema Screen tasarımı, göz alıcı bir 3D TV deneyimi sunarken 3D Sound Zooming özelliği ekrandaki objelerin sesiyle hareketleri arasında uyumluluk sağlıyor. Dual Play fonksiyonu ile ise kullanıcılar, iki kişilik oyunları, ekran bölünmeden tam ekranda oynamanın tadını çıkarıyor.

LG’nin 2011 yılında tüketicilere sunduğu Sihirli Kumanda, yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde daha da sihirli hale geliyor. LG Sihirli Kumanda, 3 farklı modu ile kullanıcıya Smart TV’yi kolay bir şekilde kontrol olanağı sağlıyor. Yeni Cinema 3D Smart TV’ler aynı zamanda bir dizi bağlantı özelliklerini de içinde barındırıyor. Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi sayesinde uyumlu cihazlara bağlanmak için kablo ya da internet bağlantısı gerekmiyor. Second Display özelliği sayesinde kullanıcılar TV’deki görüntüyü diğer akıllı cihazlarına aktarabiliyor ve TV’nin bulunduğu mekandan bağımsız olarak TV izleme keyfine devam edebiliyor. Kullanıcılar aynı Wi-Fi ağına bağlandıklarında akıllı cep telefonlarını veya tabletlerini kullanarak evlerinin bahçesinden, banyodan veya mutfaktan aynı veya farklı içerikleri izleyebiliyor. Mobil Ekran Paylaşımı sayesinde ise Wi-Fi Ekran veya MHL ile kullanıcılar cep telefonlarından televizyona kablolu veya kablosuz olarak içerik transferi  yapabiliyor. Bu içerikleri evlerindeki en büyük ekranda izleyebilmenin yanı sıra TV kumandası ile kontrol edebiliyorlar. Social Center uygulaması ise kullanıcıların TV izlerken sosyal ağlara göz atabilmelerini sağlıyor. Bu uygulama ile TV izlerken aynı anda Facebook ve Twitter yoluyla iletişim kurulabiliyor.  

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.