Nutella tutkunları Cevahir AVM’de bir araya geldi

ANASAYFA, Avm Haber

Dünya Nutella Günü” Türkiye’de ilk kez kutlandı.
Her yıl 5 Şubat’ta birbirinden değişik Nutella tariflerinin paylaşılarak kutlandığı Dünya Nutella Günü’nde, bu yıl ilk defa Nutella sevenler, Cevahir AVM’deki dev kahvaltı masasında buluştu.

İlk defa 1942 yılında Ferrero’nun kurucusu, pasta ustası Mr.Pietro Ferrero tarafından yaratılan Nutella, zaman içerisinde tüm dünyada tüketilen ve sevilen markalardan biri haline geldi. Nutella, 2007 yılından bu yana kutlanan “Dünya Nutella Günü”nü dünyanın en çok Nutella satılan 5 ülkesinden biri olan Türkiye’de bu yıl ilk defa kutladı.
Nutella sevenlerinin 5 Şubat Pazar günü saat 10.00’da başlayıp gün boyunca devam eden kahvaltı masasında buluştuğu etkinlikte ziyaretçilere Nutella’lı ekmek dilimleri ikram edildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı aktiviteye en çok çocuklu aileler ilgi gösterdi. Ferrero Grup Marka Müdürü Emre G. Gölcük etkinlikte yaptığı açıklamada Nutella severlerin Dünya Nutella Günü’ne gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti. Nutella’nın büyük kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Gölcük, domates, peynir, zeytin gibi kahvaltıda tüketilen ana besinlerin yanında mutlaka iki dilim Nutella’lı ekmeğin de olması gerektiğini belirtti. Gölcük, Nutella’nın aile bireylerinin vazgeçilmezi haline geldiğini açıklarken, “Özellikle okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemine dikkat çekmek istiyoruz. Çocukların günlük enerji ihtiyacının giderilmesinde kahvaltıda tüketilecek Nutella’lı ekmeğin önemli bir yeri var.

Kahvaltıda tüketilecek iki dilim Nutella’lı ekmek bol çeşit içeren ve lezzetli bir kahvaltının vazgeçilmez bir parçasıdır. Nutella’nın Türk fındıklarından gelen lezzeti, çocuklarına kahvaltı için enerji dolu bir menü hazırlamaya çalışan annelere iyi bir destek olabilir” diyerek sözlerini tamamladı.
Günümüzde dünya genelinde senelik 600 milyon kavanozluk tüketim hacmi ile Nutella özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olurken, en kaliteli Türk fındıklarının ve özel kakaosunun yarattığı benzersiz formülü ile kalite ve lezzetini 7’den 70’e herkese ve tüm sofralara taşıyor.

İçerdiği yüzde 13 fındık oranı ile özellikle çocuklar için önemli bir besin olan Nutella, koruyucu, renklendirici katkı maddesi içermeme özelliğiyle de annelerin çocuklarına güvenle sunabilecekleri benzersiz bir lezzet oluyor. Ayrıca içerdiği zengin lif oranıyla da hem çocukların hem yetişkinlerin vücutlarının dirençli ve zinde kalmasını sağlıyor. Sadece sağlıklı cam kavanozda satışa sunuluyor olması da Nutella’nın enfes tat ve kokusunu değişmeden uzun süre koruyor.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.