Rönesans Yeni Avm Atağı

Avm Haber

Rönesans Holding, Kahramanmaraş’ta 270 milyon liraya mal olacak alışveriş merkezinin temelini attı.
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak “Alışveriş merkezi, kentin sosyal dokusuna hitap edecek şekilde düzenlendi. Bu yatırımın 200 milyon lirasını ABD’li AGP firması ile ortak gerçekleştiriyoruz. Kalan 70 milyon lirayı da burada mağaza açacak olan yaklaşık 160 perakende şirketimiz gerçekleştirecek” dedi.

Buz pistli AVM
Yaklaşık 1.5 yılda tamamlanması beklenen projeyle ilgili Erman Ilıcak, şunları söyledi: “36 dönümlük alan üzerinde yapılacak olan alışveriş merkezi 5 kattan oluşuyor ve toplam kapalı alanı 110 bin metrekare. Kentin sosyal dokusuna hitap edecek şekilde düzenlendi. AVM’de 160’a yakın farklı mağazanın yanısıra, 10 sinema salonu, bowling ve buz pisti olacak. Kahramanmaraşlı firmalar da

AVM içinde olacak. Proje tamamlandığında iki bin kişiye de istihdam sağlanmış olacak.”
Rönesans’ın Türkiye’nin ikinci en büyük inşaat şirketi olduğunu vurgulayan Erman Ilıcak, “Firmamızın cirosu yaklaşık 2.5 milyar lira. Ayrıca Türkiye’nin en büyük gayrimenkul oyuncusudur. Toplam varlıklarının değeri 4 milyar liradır. Dünyanın 9 ülkesinde 16 bin çalışanı ile hizmet veriyor. Ayrıca, dünyanın 9 ülkesinde çalışarak kazandıklarımızı üzerine milyonlarca lira borçlanarak ülkemize yatırımları kazandırmaya çalışıyoruz. Buraya getirdiğimiz her kuruşun helal olduğundan endişeniz olmasın.”

Satış dönüm noktası
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da arsanın satışından gerçekleşen parayla, belediyenin maddi anlamda birçok imkân kazandığını vurgulayarak, “Kahramanmaraş’ın tarihinde bu arsanın satışı bir dönüm noktasıdır. Burada yatırım yapan hiçbir müteşebbisi, Maraşlı pişman etmedi. Rönesans da pişman olmayacak. Bundan şüphemiz yok. Maraş şu anda işadamlarıyla koşan bir kent” diye konuştu.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.