Saturn Optimum AVM’de Açıldı

Avm Haber, Bilgisayar & Elektronik, Cep Telefonu, İndirim, İzmir Alışveriş Merkezleri

İzmir Optimum AVM’de Açılan Saturn, İndirimli ürün almak isteyenler, soğuğa rağmen mağaza önünde sabahladı

Teknoloji marketleri zinciri Saturn, Türkiye’deki beşinci mağazasını İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Optimum AVM’de açtı. İlk gün fiyatlar uygulanacağını duyan İzmirliler, istedikleri ürünleri daha ucuza alabilmek için saat 06.00’daki açılış için akşamdan kuyruğa girdi. Türkiye’ye pazarına 2009 yılında Forum İstanbul Bayrampaşa’da giren Saturn, 2011’de açılan Taksim, Bakırköy ve Şişli mağazalarının ardından şimdi de Gaziemir Optimum AVM’de, “İşte Bu! Teknoloji” sloganıyla kapılarını teknoloji tutkunlarına açtı.

Yaklaşık 4 bin metrekare alana sahip mağazanın açılışı Media-Saturn Türkiye CEO’su Nuri Topatan, CFO Florian Riehl, CPO Aziz Süzer ve Saturn İzmir Mağaza Genel Müdürü Levent Bulut’un katılımıyla yapıldı. Kurdele kesilmesinin ardından vatandaşlar, içeriye gruplar halinde alındı. Mağazanın ilk müşterileri alkışlarla karşılanırken izdiham yaşanmaması için bariyerler kuruldu ve 600 özel güvenlikçi görevlendirdi. Geceden sıraya girenler, saat 06.00’da açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından içeriye akın etti. Gece boyunca bekleyenlere çay ikram edildi. Soğuktan korunmak isteyenlerin, battaniyelerini yanında getirdiği görüldü.
Yaklaşık 50 bin çeşit ürünün bulunduğu mağazada en büyük ilgiyi LED televizyon, dizüstü bilgisayar, çamaşır makinesi ve kamera gibi ürünler çekti. Açılıştan önce mağazanın anahtarını Genel Müdür Bulut’a teslim eden CEO Topatan, 2012 yılında Türkiye’de 12 mağaza açmayı hedeflediklerini söyledi. Saturn’un 2009’da Türkiye’ye girdiğini, şirketlerinin 16 ülkede 860’ı aşkın mağazası bulunduğunu belirten Topatan, Saturn’un büyüme kararı aldığı üç stratejik ülkeden birinin Türkiye olduğunu ifade etti: “Burada pazar lideri olacağız. Türkiye’yi her zaman güvenli bir ülke olarak görüyoruz. Pasta büyüyor, Türkiye 20 milyar liraya gelmiştir. Çok güzel bir büyüme oranı görüyoruz ve devam ediyor. Seneye de bu sektör iki haneli olarak büyüyecek.

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.