Torunlar GYO Ali Sami Yen Projesi

Avm Haber

TORUNLAR GYO’NUN ORTAK OLDUĞU ALİ SAMİ YEN PROJESİNDE “PROJE ORTAKLIĞI” İLE TOKİ ARASINDA SÖZLEŞME İMZALANDI

Ali Sami Yen Stadı arsasında yapılacak projeye ilişkin olarak “Torunlar-Aşcıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı” ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında “Ali Sami Yen Stadyumu Parselin Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşım” sözleşmesi imzalandı.

Ali Sami Yen Stadyumu arsasında yapılacak proje ortaklığı için “Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı” ünvanıyla kurulan şirket TOKİ ile imza aşamasını tamamladı.

TOKİ tarafından, “Ali Sami Yen Stadyumu’nun bulunduğu Parselin Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım usulü ile idare payı gelir miktarının ödenmesi” için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Aşçıoğlu İnşaat Taahhüt Turizm A.Ş., projenin birlikte yapılması konusunda, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Kapıcıoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile anlaşmaya varmıştı. Bu anlaşmanın ardından “Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı” ünvanıyla bir şirket kurulmuş ve projenin bu ortaklığa devri için TOKİ’ye başvurulmuştu. TOKİ’den gelen davet üzerine proje ortaklığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında “Ali Sami Yen Satadyumu Parselin Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşım” sözleşmesi imzalandı.

Ali Sami Yen Stadının bulunduğu arsada yapılacak projeye ilişkin “Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığında” Torunlar Gıda’ya ait %65 oranındaki payların tamamı tüm hak, borç ve yükümlülükleri ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) onayına paralel Torunlar GYO’ya devredildi.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.