Vanda Yeni Deprem 5.2

Avm Haber

Van’da gece saat 00.08’de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem ile birlikte büyük panik yaşayan vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüden yapılan açıklamaya göre saat 00.08’de merkez üssü Mollakasım köyü (Van) olan yerin 7.8 kilometre derinliğinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ayrıca merkez üssü Van Gölü ile Yeşilsu olan 3.3, 3.6 ve 3.8 büyüklüğünde 3 deprem daha meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Doğan Kalafat, saat 00.8’de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin 7.2’lik ana depremin artçısı olduğunu belirtti.

HASTA VE YAKINLARI BAHÇEYE KAÇIŞTI

Depremi şiddeti hisseden Van’da hastanelerde personel ile hasta ve refakatçıları da korku içinde dışarıya kaçıştı. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni apandist ameliyatı olduğunu belirten Özcan Aslı, da sarsıntı ile birlikte üzerine aldığı battaniye ile hastane bahçesine çıktı. Özcan Aslı, “Çok kötü sallandık, büyük bir panik yaşandı. Ben de hasta yatağımdan çıkarak dışarıya attım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu halimle nereye gideceğimi de bilmiyorum” dedi.

Bu arada günlerdir beşik gibi sallanan ve bu nedenle birçok hasarlı binanın bulunduğu Van’da ekipler, yeni yıkım olup olmadığının belirlenmesi için cadde ve sokaklarda incelemelerini sürdürüyor.

Fevzi KIZILKOYUN-Gülay ÖZBEK -Tahsin GÜNER / VAN – DHA

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.