Demirpark AVM’de Resim Sergisi

ETKİNLİKLER
DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ nde Mehmet Kılıç tarafından hazırlanan resim sergisi 30 Ocak tarihinde saat 14.00’ de açıldı. AVM B1 katı Migros yanındaki sergi açılışı DemirPark AVM Genel Müdürü Makbule Demir tarafından yapıldı.
Sergide Fatih Sultan Mehmet Han’ın Zaferi, Ata’nın Meclisten Çıkışı, Mevlana’nın Yeşili ve Kar Altında Karanlık Aldı eserleri öne çıkıyor. Mehmet Kılıç ise Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Almanca bölümünü bitirdi. 1984 yılında, Zonguldak TED ( Türk Eğitim Derneği ) Koleji Vakfı Özel Lisesinde göreve başladı.1996 tarihine kadar Almanca Öğretmenliği görevinde bulundu. 1996–1999 yılları arasında lise müdür yardımcılığı ve Almanca öğretmenliği görevlerini sürdürdü. Emekli olduktan sonra 2002–2003 Öğretim yılında Konya/ Ereğli TED Kolejinde okul müdürü olarak görev yaptı. KKTC’de 2004–2007 Öğretim yılları arasında, Girne Amerikan Üniversitesinde okutman görevinde bulundu. İki yıl Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Bayraktar Orta Okulunda, KKTC Almanca derslerine girdi.
2007-2008 döneminde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde okutmanlık yaptı. Ayrıca ilgi alanı olan resim yapmaya küçük yaşlarda amatör olarak başlayıp son on yıldan beri de profesyonel olarak yürütmekte 150’nin üzerinde tabloya imzasını atmış bulunmaktadır. Bütün konulara değinen çalışmaları Karakalem, Pastel ve Yağlıboya olarak üç grupta yer almakta. Üç yıla yakın son çalışmaları Başta Atatürk ve çeşitli portre çalışmalarını teşkil etmektedir. Özel ders alarak geliştirmiş olduğu bu çalışmalarında dört Türk Ressam ve hocalardan birde Azerbaycanlı Ressamlarla birlikte çalıştı. Konya Valiliğinden onaylı İl Turizm Müdürlüğünde düzenlenen resim kursunda Azerbaycanlı ressam İbrahim Rızayev tarafından almış olduğu eğitmenlik yapabileceği bir belgeye de sahip olmaktadır.

DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ nde tabiata ve insana dair çalışmalarından oluşan sergi 30 Ocak-6 Şubat arasına kadar gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.