Orion Alışveriş Merkezinde Eğitim Fuarı

ETKİNLİKLER
Genç Kariyer Akademisi işbirliğiyle düzenlenen Eğitim Fuarı kapsamında Orion AVM, çeşitli seminer ve workshoplara ev sahipliği yapacak.
Orion AVM ve Genç Kariyer Akademisi YOUcademy işbirliğiyle düzenlenen Eğitim Fuarı kapsamında Orion, çeşitli seminer ve workshoplara ev sahipliği yapacak.

8-10 Şubat tarihleri süresince her gün Orion’da gerçekleştirilecek seminerlerde, lise öğrencileri ve velilerinin meslek seçimi, kariyer planlama, etkin ders çalışma, sınav stresini yenme, doğru tercih gibi konularda bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Uzman psikologlar tarafından Aile Sohbetleri düzenlenecek etkinliklerde rehberler ve yaşam koçları üniversite adaylarıyla önemli ipuçları paylaşacak.

Orion’un da desteğiyle Genç Kariyer Akademisi YOUcademy tarafından Eğitim Fuarı düzenlenecek. Şubat ayı içerisinde düzenlenecek fuara Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin üniversiteye en yüksek oranda öğrenci yerleştiren bölgesi olduğu tespit edilen Trakya, bu özelliği nedeniyle üniversiteler için önemli bir potansiyele sahip. Trakya’nın merkezi sayılan Çorlu’da 12 yıldır öncü ve örnek olma misyonunu sürdüren Orion da, Trakya’nın bu özelliği dolayısıyla çeşitli konferanslara, seminerlere ve workshoplara ev sahipliği yapacak.

İstanbul merkezli, Trakya’da şubesi bulunan Genç Kariyer Akademisi YOUcademy tarafından Orion AVM’nin de desteği ile Eğitim Fuarı düzenlenecek. Namık Kemal Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı fuara devlet ve vakıf üniversiteleri, meslek yüksekokulları, yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları ile dil okulları katılacak. Şubat ayında gerçekleşecek fuarda 100’den fazla konuşmacı ile 30’dan fazla konferans düzenlenecek. Lise öğrencilerine ve velilerine yönelik fuarda meslek, üniversite, bölüm ve şehir tanıtımları yapılacak.

Orion’da kişisel gelişim konferansları
Fuar etkinlikleri kapsamında Orion’da kariyer danışmanları tarafından “Doğru Meslek Seçimi” konferansları verilecek. Ayrıca yaşam koçları ile workshoplar, uzman psikologlar ile “Aile Sohbetleri”, rehberlik uzmanları ile “Üniversite Tercih Konusunun Püf Noktaları” seminerleri düzenlenecek.

Türkiye’de ilk kez uygulanan eğitimler
“Hipnoz Yöntemi ile Sınav Stresini Yenme ve Meslek Seçimi”, “Lise Öğrencilerine Özel Meditasyon ve Yoga” eğitim ve atölye çalışmaları, Türkiye’de ilk kez bu fuarda öğrencilere uygulanacak.

“Kitaplardan Değil, Yaşayanlardan Öğrenin” sloganıyla düzenlenecek geniş bir konferans serisi ile de üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve meslek duayenleri deneyim paylaşımı yapacaklar. Bölgedeki meslek odalarının konuşmacılarla destek vereceği fuarda, 100’den fazla konuşmacı ile öğrenciler tüm sorularına cevap bulacak.

Trakya çapında 15 merkezde tanıtım
Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde, Edirne, Kırklareli, Uzunköprü, Keşan, Enez, Lüleburgaz ve Babaeski ile Trakya çapında toplam 15 merkezde lise ve dershanelerde tanıtımı yapılacak fuara 30’a yakın eğitim kurumu katılacak.

Fuar öncesi Orion AVM’de tanıtım eğitimleri
Fuardan önceki hafta, 8-10 Şubat tarihleri arasında davet edilecek lise öğrencileri ve velilerinin “Stand Up Tadında Eğitim”lerle meslek seçimi, kariyer planlama, etkin ders çalışma, sınav stresini yenme, doğru tercih gibi konularda bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Bunun için Orion’a gelecek uzmanlar ve programları şu şekilde :
Kariyer ve İletişim Eğitmeni Nur Erdem ÖZEREN – Stand Up Tadında Eğitimler
Uzman Klinik Psikolog Çisem İLHAN – Aile içi İletişim
Uzman Klinik Psikolog Çisem İLHAN – Hipnoz İle Sınav Stresini Yenme ve Meslek Seçimi
Emrah BİLDİRİCİ – Liselilere Özel Meditasyon ve Yoga Atölyesi
İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan Özgür ATKIN – Tiyatro Atölyesi
Ay Yapım’dan Ozan YAVUZ – Film Atölyesi

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.