Forum Trabzon

Trabzon Alışveriş Merkezleri

Forum Trabzonda Güzel Keyifli bir gün

Multi Development Türkiye’nin Türkiye’deki “Forum” projelerinden biri de tarihi, doğası ve ekonomik yapısıyla Doğu Karadeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Trabzon’da gerçekleştirildi. Forum Trabzon, ünlü Meryem Ana (Sümela), Manastırı tarihi merkezleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor.

Yeni Ekspres Yol, 100.Yıl Parkı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ile çevrelenen 72.000 m2 arazi üzerine kurulan Forum Trabzon, sadece ilk görüşte hayran bırakan mimarisiyle değil, prestijli markaları ve yıl boyu sürecek etkinlikleriyle de Karadeniz’in yeni çekim merkezi olacak.

Yalnız Trabzon’un değil tüm Karadeniz Bölgesi’nin en büyük projesi olan Forum Trabzon,  49.000 m2’lik toplam kiralanabilir alanı ile bölgedeki perakende sektörüne yepyeni ve farklı bir boyut kazandıracak. Trabzon ve çevresine farklı bir alışveriş ve yaşam merkezi konsepti sunan proje bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına da büyük katkı sağlayacak.

Forum Trabzon, bünyesinde bulundurduğu Migros hipermarket, Koçtaş yapı market, 8 salonlu Cinebonus sinemaları, ulusal ve uluslararası ünlü markaların yer aldığı mağazalar yanı sıra restoran, kafeler ve festival, konser ve spor etkinliklerin gerçekleştirileceği kamusal peyzaj alanıyla tüm Karadenizlilerin buluşma noktası olacak.

Konsept tasarımı Hollandalı T-T Design, mimarisi Portekizli CPU Architects ve Türkiye’den Arup Mühendislik tarafından geliştirilen Forum Trabzon, denizle bütünleşen mükemmel mimariye sahip.

Karadeniz’in çılgın dalgalarından esinlenerek tasarlanan dalgalı çatıları, gemi penceresi şeklindeki çatı ışıklıkları ile bulunduğu lokasyondan ilham alan Forum Trabzon, dört katlı olarak tasarlandı.

Projenin simgesi olan Deniz Feneri, Trabzon’un nirengi noktası olacak. Çelik cam ve ahşap kullanılarak yüzyılın mimarisinin yansıtıldığı alışveriş merkezi, aynı zamanda Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun şiirleriyle bezenmiş duvarlarıyla sanata selam duruyor. Ressam ve Heykeltıraş Hanefi Yeter koordinatörlüğündeki bir grup sanatçının Karadeniz’in çılgın dalgalarından, dinamik yapısından ve bölge halkının enerjisinden ilham alarak hayata geçirdiği sanat eserleri  Forum Trabzon’u eşsiz kılıyor.

Forum Trabzon Bilgileri        

Mağazalar                                 35.000 m2
Hipermarket                               4.000 m2
Yapı Market                                 5.000 m2
Restoranlar                                2.200 m2
Eğlence alanları                        3.000 m2
Sinema                                       3.000 m2

Park Yeri
1.800

Proje Geliştirme
Multi Development Türkiye, İstanbul, Türkiye

İnşaat Başlangıcı
3. Çeyrek  2006

Açılış
Haziran  2008  

Forum Trabzon İletişim

Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Devlet Sahil Yolu Caddesi
100. Yıl Parkı Yanı
Değirmendere / Trabzon

Tel: + 90 462 377 02 00
Fax:+ 90 462 330 03 06

www.forumtrabzon.com

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.