Kozzy Alışveriş Merkezi

Anadolu Yakası Alışveriş Merkezleri, İstanbul Alışveriş Merkezleri
Kozzy-Avm
Kozzy-Avm
Rönesans’ın 30 milyon dolarla hayat verdiği Kozzy AVM’nin açılışı 24 Nisan’da yapılacak. AVM’de hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Gazanfer Özcan’ın anısına bir de sahne yapıldı.
Rönesans Grubu’nun yeni projesi Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi 22 Nisan’da kapılarını açacak. AVM’nin resmi açılışı ise 24 Nisan’da gerçekleşecek. Kozyatağı’nda konut ve işyerlerinin ortasında E-5’in altında yer alan Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi’nin arsası üzerine yap-işlet-devret modeliyle inşa edildi. 14 bin 500 metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan alışveriş merkezi 30 milyon dolara mal oldu.

Deniz Baykal açacak

Resmi açılışı 24 Nisan’da Deniz Baykal ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirilecek proje, kamu-özel ortaklığı ve 29 yıllık bir yap-işlet-devret projesi. İhalesi 28 Haziran 2007’de yapılan projenin inşaatına 1 Ocak 2008’de başlanmıştı.
Proje kapsamında AVM’nin yanında Kadıköy Belediyesi’ne Meclis Binası yapıldığını belirten Rönesans Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Baysal, “Ayrıca Kozzy AVM projesiyle entegre çalışacak 400 koltuk kapasiteli bir tiyatro salonu da proje kapsamında Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirildi. Aramızdan ayrılan duayen tiyatro sanatçılarımızdan Sayın Gazanfer Özcan’ın aziz anısına tiyatro salonu Kadıköy Belediyesi tarafından Gazanfer Özcan Sahnesi olarak adlandırıldı” dedi.

‘İlgi gören markalar bir arada’

Baysal, AVM’de çok daha büyük ölçekli bir alışveriş merkezinde bulunan yüzlerce marka arasından en iyi performansı gösteren ve bulundukları alışveriş merkezlerinde yapılan toplam cironun yüzde 75-80’ini gerçekleştiren ve en çok rağbet gören markaları bir araya getirdiklerini vurguladı.

40 bin metrekareye kuruldu

40 bin metrekarelik alana kurulan Kozzy AVM’de 65 adet mağaza ve yüzlerce marka bulunuyor. Projenin inşaat alanı 39 bin 889 metrekare. AVM’de hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Gazanfer Özcan’ın anısını yaşatmak için yapılan 400 kişilik tiyatro salonunun yanı sıra, 259 araçlık kapalı otopark, 9 sinema salonu, sergi alanları, açık hava konseptli restoran ve kafeler, keyifli etkinlik ve aktivite alanları, özel açık hava terasları yer alıyor.

Adres: Bayar Cad. Buket Sk. No:20/1 Kozyatağı/Kadıköy/İstanbul

Telefon : 0 216 658 00 00
Web: www.kozzyavm.com

E-Posta: info@kozzyavm.com

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.