Ramazan Coşkusu Tepe Nautilus’ta

ETKİNLİKLER

Birbirinden eğlenceli etkinliklerle aileler Ramazan’ın keyfini Tepe Nautlius’ta doyasıya yaşıyor. Tepe Nautilus AVM, 7’den 70’e her yaştan ziyaretçisinin keyifli anlar geçirebilmesi için çok özel bir Ramazan programı hazırlıyor. Geleneksel Türk sanatlarından örneklerin sergileneceği “orta oyunu” gösterileri hem çocukların hem de ailelerinin beğenisine sunuluyor.

5-28 Ağustos tarihleri arasında her cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak olan gösteriler ile geleneksel seyirlik oyunlarda keyifli bir yolculuğa çıkılıyor. Orta oyun öncesi, gün içerisinde oyuncular İstanbul beyefendisi ve hanımefendisi olarak AVM’yi gezerek herkese eğlenceli dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor.

Ramazan ayında gerçekleşecek orta oyunu gösterileriyle birlikte salı ve perşembe günleri çocuklar için atölye çalışmaları da düzenleniyor. Ramazan programı; Resim, Gölge Oyunu, Tasarım, Minik Meddahlar, Şiir, Desen, Çini, Boyama, Yaratıcı Drama ve Minik Şefler Atölyeleri ile Direkler Arası Şenliklerinden oluşacak ve her şey çocuklarımıza dolu dolu Ramazan geleneklerimizi hatırlatacak.

Katılımcı minikler; eğitmenlerinin yardımlarıyla yaptıkları tasvirlerle gölge oyunu kahramanlarımız Hacivat ve Karagöz’ün gündelik yaşamlarını bizzat yaşayacak, Osmanlı Bibloları tasarlayarak sokak satıcılarını günümüze taşıyacak, Yaratıcı Drama Atölyesi ile Binbir Gece Masalları’nın masalsı dünyasında olacak ve meddahlık yapacaklar.

Çocuklar, Minik Şefler atölyesinde iftar sofralarının vazgeçilmez tatlılarını hazırlamak üzere mutfağa girerken, Direkler Arası Şenlikleri ile eğlencenin, paylaşımın ve dostluğun keyfini Tepe Nautilus AVM’de sürecekler.

Ramazan coşkusunu ve keyfini yaşamak isteyen herkes bu Ramazanda da Tepe Nautilus AVM’de buluşacak.

Bir yanıt yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.