Atıklar Outlet Center İzmit AVM’de toplanıyor!

ETKİNLİKLER
Outlet Center İzmit, İzmit Belediyesi ile birlikte bir ilke imza atıyor ve atıklarınızı topluyor!
İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Outlet Center İzmit Yönetimi tarafından oluşturulan atık kâğıt, atık plastik, atık cam, atık pil, atık yağ, atık elektrik-elektronik-teknoloji ürün makinalarının atık toplama merkezi, Outlet Center İzmit’te konuşlandırıldı.
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabilmek adına, ekolojik dengenin korunması ve çevre duyarlılığına katkı yapmak amacıyla, geniş kapsamlı bir geri dönüşüm merkezi oluşumu bir alışveriş merkezi içerisinde ilk kez Outlet Center İzmit’te kuruldu.

Teknolojinin hızlı ilerlemesiyle artık kullanılamaz ya da işe yaramaz hale gelen eski cep telefonları, bozuk ve tamir edilemez hale gelen ev aletleri, evlerde fazladan yer kaplayan ömrünü tamamlamış şarj cihazları, evlerde kullanılmış atık sıvı yağlar ve benzeri geri dönüştürülebilen eşyaların toplandığı merkez bundan böyle Outlet Center İzmit’te!

İzmit Belediyesi tarafından, okullara, kamu kuruluşlarına tebligatlar yapılarak atık elektrik ve elektronikli atıkların çevreye atılmayıp; Elektrikli ve Elektronik Cihazları Ayrıştırma ve Geri Dönüşümü Ön Lisansı almış firmalar tarafından yeniden değerlendirilmesi yapılmaktadır. Bu sayede çöp diye attığımız içinde tehlikeli metallerin de (civa, kadminyum vb.) bulunduğu e-atıklar hem ülke ekonomisine katkı sağlamakta hem de çevreye zarar vermeden bertarafı sağlanmaktadır.

Bu çevre duyarlılığı ile Outlet Center İzmit’te gelen müşteriler; merkezde bulunan üç adet atık pil toplama kutusu, iki adet atık yağ toplama kutusu, bir adet atık elektrik-elektronik-teknoloji ürün toplama ve iki adet kâğıt toplama merkezine kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.