Olimpa AVM 18 Aralıkta Açıldı !

Avm Haber, Avrupa Yakası Alışveriş Merkezleri


45 milyon dolar yatırımla İstanbul Başakşehir’de Fuzul Yapı tarafından hayata geçirilen Olimpa Alışveriş Merkezi, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, altı katlı olan Olimpa AVM’de 68 adet mağaza bulunduğunu belirterek, Olimpa’nın tedarikçileriyle birlikte 1500 kişilik bir istihdam sağladığını kaydetti.

Fuzul Yapı’nın 45 miyon dolar yatırım ile İstanbul Başakşehir’de hayata geçirdiği Olimpa Alışveriş Merkezi açıldı. Şık ve modern mimarisinin yanı sıra Türkiye’nin ilk Regional Mall’u yani “Bölgesel AVM” si olma özelliğine sahip Olimpa, bölgenin de ilk ve tek alışveriş merkezi. 10 bin metrekare arsa üzerine kurulu 40 bin metrekare kapalı alana sahip Olimpa AVM’de 68 adet mağaza bulunuyor.

Olimpa, sahip olduğu mağaza karması ile de giyimden teknolojiye, hediyelik eşyadan eğlenceye, yiyecekten spora bölgenin A’dan Z’ye ihtiyaçlarını karşılıyor.

Başakşehirlilere bölge dışına çıkmadan alışveriş ihtiyaçlarını karşılama imkanı sağlayan Olimpa AVM, bölgesel alışveriş merkezi olma özelliğiyle İstanbul’un temel sorunu olan trafiğe girmeden alışveriş alternatifleri sunuyor. Olimpa AVM, önümüzdeki birkaç yıl içinde nüfusu 500 bine ulaşması beklenen Başakşehir’in alışveriş ihtiyacını karşılayarak İstanbul’un trafik sorununa da olumlu katkıda bulunacak.

1.500 kişiye istihdam sağlıyor

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, altı katlı olan Olimpa AVM’de 68 adet mağaza bulunduğunu belirterek, Olimpa’nın tedarikçileriyle birlikte bin 500 kişilik bir istihdam sağladığını kaydetti. Alışveriş merkezinde iki kat kapalı otoparkın da bulunduğunu dile getiren Akbal, kapalı otoparkın 14 bin metrekare açık otoparkın ise 6 bin metrekare büyüklüğe sahip olduğunu söyledi.

Trafik ve park sorunu yok

Olimpa AVM Genel Müdürü Muzaffer Canatan, Başakşehir sakinlerinin Olimpa AVM sayesinde kendilerine enerji ve zaman kaybettiren trafik sorunundan kurtulacaklarını kaydetti. Olimpa AVM’nin, 400 araç kapasiteli kapalı ve 250 araç kapasiteli açık otoparkları ile park sorununu da ortadan kaldıracağına işaret eden Canatan, “iç mekanıyla değil, dış mimarisiyle de göz dolduran Olimpa Başakşehir’e ayrı bir renk katacak. Dışarıdan bakıldığında modern bir spor kompleksini andıran Olimpa; görsel estetiği, kullanılan teknolojisi ve modern mimari tasarımı ile alışılagelmiş AVM konseptine farklı bir boyut kazandırıyor” dedi.

Olimpa’nın bölgenin alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamak ve ilçenin modern yüzüne katkı sağlamak amacıyla tasarlandığını dile getiren Canatan, sözlerine şöyle devam etti: “Olimpa AVM, Türkiye’nin ilk “Bölgesel Alışveriş Merkezi” olma özelliğini taşıyor. Bu özelliğiyle Olimpa, AVM’yi bölge halkının ayağına kadar getirip konuklarına huzurlu, güvenli, eğlenceli bir alışveriş ve yaşam merkezi sunuyor.

Olimpa AVM, konukları hem yüzlerce seçenek arasından kendilerine uygun olanı bulabilecekleri hem de alışverişlerini eğlenerek ve güvenle yapabilecekleri konforlu bir ortam hazırlıyor. Aynı zamanda, yetişkinler kadar küçük misafirlerinin de ihtiyaçlarını ön planda bulunduran Olimpa AVM, onların gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmış bir eğlence merkezini de hizmete sunuyor.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.